Kevins Magnusens ir kļuvis par favorītu uz “McLaren” komandas pilota vietu 2014.gadā un šajā ampluā dānis varētu nomainīt Serhio Peresu.

Pēdējos nedēļu laikā “McLaren” komanda cītīgi vērtē abus pilotus un ir noturējusi vairākas sapulces, lai lemtu par nākamā gada pilotu sastāvu.

Kamēr Džensons Batons ir pagarinājis savu līgumu, Serhio Peresa sniegums šogad nav ļāvis meksikānism justies drošam par savu vietu komandā. Arī viņa sniegums pēdējā posmā Abu Dabi bija visai vājš un analīze liecina, ka Batons sacīksti Jas Marina trasē nobrauca par 30 sekundēm ātrāk nekā Peress, lai gan meksikānim bija izdevīgāka riepu stratēģija.

“McLaren” komanda ir noraizējusies par Peresa stabilitāti, jo labas sacīkstes mijas ar ļoti vāju sniegumu – pēc Abu Dabi GP komandas boss Martins Vitmāršs meksikāņa sniegumu raksturoja ar vārdu ‘sarūgtinošs’.

Savukārt Kevina Magnusena sniegums šogad ir pārliecinājis vienības vadību, ka jādod dānim iespēja debitēt Formulā 1 jau nākamgad. Sākotnēji plāns bija ‘izīrēt’ viņu citai komandai, tomēr tagad reālākais variants šķiet Magnusena debija tieši “McLaren” sastāvā. Lai gan galējais lēmums vēl nav pieņemts, “McLaren” vadība šobrīd ir nosliekusies par labu Magnusena kandidatūrai.

Jana Magnusena dēls Kevins šogad kļuva par Formula Renault 3.5 sēriju čempionu un pārsteidza komandu Formula 1 testos.

“Magnusens testos Abu Dabi jau savā trešā lidojošā aplī uzrādīja rezultātu, kas nodrošinātu viņam sesto vietu startā,” Martins Vitmāršs par šo panākumu bija sajūsmā un slavēja dāņa sniegumu un briedumu.

1 KOMENTĀRS

  1. Nezinu, vai citiem ir līdzīgs fīlings, bet man šis Magnusena faktors liek justies laika telpā tā mazliet dīvaini. Johaidī – viņa fāters taču F1 brauca 90-to gadu vidū. Tas ir praktiski vakar. Ir pierasts redzēt 60., 70. un 80. gadu pilotu atvases, bet šis… Mjā – jo vecāki paliekam, jo ātrāk laiks skrien… 🙂