Autosportists Konstantīns Calko pēc pirmajiem aizvadītajiem testiem WTCC pasaules čempionātā atzina, ka ne savas kļūdas dēļ piedzīvojis sadursmi ar vienu no konkurentiem, tomēr misēklis sanācis arī pašam, jo sportists kļūdaini padomājis, ka viņa auto pēc šīs sadursmes ir sabojājies.

Calko šonedēļ Makao pilsētas ielu trasē aizvadīs karjerā pirmās WTCC sacensībās nu šodien pirmo reizi sēdās pie “SEAT Leon WTCC” sacīkšu auto stūres. Testu sesijā piedalījās 34 dalībnieki.

“Kamēr citi gulēja, mēs trasē ieradāmies jau plkst. 8:30 no rīta, lai izpētītu visus datus un pamācītos trasi,” portālam F1LV intervijā no Makao pastāstīja Calko. “Tāpat arī mani apmācīja, kā pareizi būtu jābrauc ar priekšpiedziņas auto, un kad un kur jāmaina dzinēja jaudas parametri. Jau pēc pirmā apļa biju šokēts, jo mašīna patiešām ir ļoti laba. Nemaz negribējās apstāties, gribēju tikai braukt un braukt. Ar katru nākošo apli no rezultāta nometu trīs līdz piecas sekundes.”

Tomēr Calko izdevās veikt tikai četrus pilnus apļus, kas ļāva ierindoties 31. pozīcijā. Tam par iemeslu bija sadursme ar itāļu WTCC veterāna Stefano D’Astē pilotēto BMW. Tiesa, Calko pats kļūdaini padomāja, ka mašīna ir bojāta, nobrauca trases malā un tikai vēlāk saprata, ka patiesībā būtu varējis ceļu turpināt.

“Tā nebija mana kļūda,” skaidro Calko. “FIA brīfingā uzzināju, ka ir jālaiž garām mašīnas, kam iespēgtas priekšējās gaismas, jo tas nozīmē, ka pilots veic lidojošo apli un viņam nedrīkst traucēt. Izņēmums ir vien tad, ja arī pats atrodies ieskaites aplī. Tobrīd tieši veicu lidojošo apli, taču negribēju traucēt pasaules zvaigznēm un vienu no viņiem palaidu garām. Otram gaismas nebija iespēgtas un es viņu neredzēju, tāpēc atgriezos trajektorijā, tajā brīdī aizverot viņam ceļu. D’Astē pats bija vainīgs, ka uztriecās man!”

Calko turpina: “Tas bija skatāms moments – detaļas lidoja pa gaisu, bet D’Astē palika braucot uz diviem riteņiem! Stresā padomāju, ka mašīna ir salauzta un apstājos drošības zonā. Īstenībā izrādījās, ka auto esmu tikai saskrāpējis un patiesībā testus būtu varējis turpināt. Sanāca tāds mazs kuriozs, bet nekas – rīt ir jauna diena un tā noteikti būs labāka par šodienu!”

Autosportista Konstantīna Calko galvenais atbalstītājs ir kompānija “Regula Baltija”.

Foto: Speed Factory Racing