Formula 1 komandas plāno mainīt noteikumus, lai sacīkšu piloti nemainītu savus numurus katru sezonu un visu karjeru varētu startēt ar ‘savu’ numuru.

Formula 1 stratēģiskās grupas tikšanās laikā 9.decembrī šis priekšlikums tiks apspriests, lai to tālāk iesniegtu Pasaules Motoru sporta padomei apstiprināšanai. Pirmajā apspriešanā komandas ir atbalstījušas šo priekšlikumu un tagad jālemj jau konkrēti par izmaiņām noteikumos.

Šajā tikšanās rezē tiks lemts par kārtību, kādā numuri tiek piešķirti un par to vai pilots izvēlas savu numuru un vai tas tiek norādīts superlicencē. Komandu bosi Kristians Horners, Ross Brauns, Martins Vitmāršs, Stefano Domenikalli, Klēra Viljamsa un Ēriks Buljē ir vienisprātis, ka numuru piešķiršana uz visu pilota karjeru ir lielisks risinājums.

Tomēr šajā sakarā jāveic pamatīgas izmaiņas noteikumos, jo šobrīd stāv rakstīts, ka pilotiem starta pozīcijas tiek piešķirtas pēc viņu starta numuriem, ja kvalifikācija kādu iemeslu dēļ nenotiek.

Ir skaidrs, ka no mārketinga viedokļa pastāvīgs numurs būtu krietni izdevīgās, kā tas piemēram ir NASCAR vai MotoGP čempionātos. Pilotam būtu tiesības nomainīt savu numuru tikai, ja viņš kļūst par pasaules čempionu. Teorētiski šo noteikumu ir iespējams ieviest jau uz 2014.gada sezonu, tomēr nav izslēgts, ka tas varētu notikt tikai 2015.gadā.

Paralēli FIA plāno izmaiņas numuru attēlošanā uz mašīnas ar domu palielināt to izmēru, lai tas labi būtu saskatāms TV ekrānos. Tomēr šajā ziņā komandas nav tik aktīvas, jo šādas izmaiņas samazinātu reklāmas laukuma vietu, ko varētu pārdot sponsoriem. Jau iepriekš FIA bija piedāvājums ieviest obligātu ‘haizivs spuru’, kur tiktu attēlots tikai numurs un pilota uzvārda trīs burti, kā arī nacionālais karogs. Pagaidām šis jautājums atlikts tālākām diskusijām.

1 KOMENTĀRS

  1. Aha, un tad nākamais solis būtu 1.formulas Slavas alejas izveidošana, kurā sakārt visus numurus, kas uz visiem laikiem piešķirti kādai leģendai un nav vairs izmantojami 😀
    Kāda gan šai idejai jēga? Naivs mēģinājums atgriezt pilotiem seju un identitāti? Ja godīgi, es pēdējos gados vispār biju piemirsis, ka tādi numuri vēl eksistē. Kurš gan ievēro tos mazos cipariņus ņirbošo reklāmu jūklī. Tāpat kā reti kuru vairs var atpazīt pēc ķiveres krāsojuma. Tāpat kā nav vairs iespējams atšķirt visas tās Tilkes trases…
    Vai tad nav skaidrs, ka ne jau liels numurs uz mašīnas veido personību? Diemžēl mūsdienu 1.formulā personību vairs nav (ja, nu, vienīgi Raikonens vēl atstāj iespaidu). Ir tikai robotizēti puišeļi, kuri lielā biznesa interesēs ‘pie virpas’ atstrādā savu darba dienu.