Nedēļas nogalē notikušajā “Autosport Awards” ceremonijā Adrians Ņūvijs paziņoja, ka jaunais “Red Bull” modelis RB10 būšot gatavs tikai pēc sešiem mēnešiem.

Daļēji šo paziņojumu var uzskatīt par joku, jo jau pēc diviem mēnešiem notiks pirmie testi ar 2014.gada mašīnām, tomēr “Red Bull” tehniskais vadītājs atzīst, ka jaunie noteikumi ir milzīgs izaicinājums un rada pamatīgas galvassāpes tehniķu komandai.

“Mūsu gadījumā šobrīd ir kaut kas pa vidu mērenai panikai un krīzes situācijai,” skaidroja Ņūvijs. “Nākamā gada noteikumos ir milzīgas izmaiņas. Jaunais jaudas agregāts būs ļoti sarežģīta sistēma un daudzām komandām, ieskaitot mūs, tas ir liels izaicinājums.”

“Izturība būs ļoti svarīgs faktors un pagaidām absolūti nav skaidrs, kā trim dzinēju ražotājiem veiksies attiecībā vienam pret otru,” turpināja “Red Bull” tehniskais vadītājs. “Turklāt mums ir izmaiņas arī aerodinamikā un faktiski jāsāk no baltas lapas. Mums nebūtu bijis nekas pretim palikt pie esošajiem noteikumiem.”

Nevar aizmirst, ka arī iepriekš Ņūvijs un “Red Bull” komanda bija izmantojuši taktiku ar vēlāku jaunā modeļa debiju – pirms gada vienība izlaida pirmos testus, lai labāk sagatavotu jauno modeli. Nav izslēgts, ka līdzīga situācija vērētu būt šogad, tomēr Ņūvijs atzīst, ka tik pat labi viss tiks sagatavots pašā pēdējā brīdī.

“Šobrīd ir skiadrs, ka priekšā vēl milzīgs darba apjoms un mums vajadzīgi aptuveni seši mēneši, lai sagatavotos sezonai,” paziņoja brits. “Taču tāda ir Formula 1 daba – kaut kādā veidā vienmēr viss tiek izdarīts un paveikts vēl pēdējā naktī. Tad jau redzēsim, kā būs šoreiz.”

Plašāku aprakstu par “Red Bull” panākumu galveno kaldinātāju Adrianu Ņūviju lasiet jaunākajā F1LV E-Žurnālā.