Formula 1 komandas cenšas jau nākamajā sezonā ieviest nelielu mašīnas kopējā svara palielinājumu, lai netiktu nesaisnīgi ‘sodīti’ smagākie piloti.

Ar 2015.gada sezonu stāsies spējā noteikums, ka maksimālais svars tiek palielināts vēl par 10 kilogramiem un tas sasniedz 700 kg – mašīna kopā ar pilotu. Tomēr vienības cenšas šo noteikumu ieviest jau uz nākamo sezonu, taču šim solim ir vajadzīga visu komandu piekrišana.

Līdz šim balsojumi ir bijuši neveiksmīgi, jo viena komanda (pēc neoficiālas informācijas “Mercedes”) bloķē pieņemt šo noteikumu. Acīmredzot “Mercedes” gadījumā dzinēja un līdz nākošo sistēmu izstrāde ir bijusi veiksmīgāka (arī vieglāks) un tā ir viena no jomām, kur komanda varētu gūt priekšrocības attiecībā pret konkurentiem. Šis jautājums vēlreiz tiks izskatīts F1 Stratēģiskās grupas tikšanās laikā nākamajā nedēļā.

“Es domāju, ka noteikums ir jāmaina,” paziņoja “Red Bull” tehniskais vadītājs Adrians Ņuvijs. “Visas komandas, izņemot vienu, balsoja par svara limita palielinājumu. Jaunie jaudas agregāti ir ļoti smagi un diemžēl tas atsauksies uz lielākajiem un smagākajiem pilotiem. Es neredzu iespējas, kā komandas varētu iekļauties svara limitā.”

Vairāki augumā raženāki piloti, tostarp Džensons Batons un Niko Hilkenbergs jau ir izteikuši savas bažas par šo situāciju. Tostarp Ņūvijs atzina, ka arī jaunajam nākamās sezonas “Red Bull” pilotam Danielam Rikjardo ir ieteikts starpsezonā nomest vēl divus kilogramus.

1 KOMENTĀRS

  1. Merc vietā es gan nebūtu tik pašpārliecināts – jau ar v8 viņiem bij problēmas ar dzesēšanu., turklāt Reno ir turbo pionieri f1 un ’79 sāka pogāt ārā 3x lielākos cm2 atmosfēriskos, pēc 5 gadiem turbo jau bija ‘have to have’ lai turētu līdzi. Pat ar līdzšinējiem motoriem mazāku jaudu kompensēja ar gudrām mapēm un visus sabāza 1 vārtos 4 gadus no pēdas…Turklāt nav izslēgts ka Ņūijs blefo lai dez-organizētu/informētu opozīciju. Bet par pilotiem – ko ta viņi vēl var nomest – tā jau ‘kauli un āda’ vien – nodzīt bārdu un matus? nu iegūs pārsimt gramus…ko vēl – nogriezt 1 kāju? – visas sviras tak uz stūres