Četkārtējais pasaules čempions ir kritizējis jaunos noteikumus par dubutu punktu skaita piešķiršanu pēdējā posmā.

“F1LV

Jau ziņojām, ka FIA pirmdien paziņoja par jauno noteikumu, kas paredz nākamās sezonas pēdējā posmā Abu Dabi GP piešķirt pilotiem divreiz vairāk punktu nekā jebkurā citā sacīkstē. Sebastjans Fetels, kurš viens no pirmajiem komentēja šīs noteikumus izmaiņas, paziņoja, ka lēmums ir ‘absurds’.

“Iedomājaties, ja pēdējā Bundeslīgas spēlē pēkšņi piešķirtu divreiz vairāk punktus,” Fetels skaidroja intervijā “Sport Bild”. “Tas ir absurds. Tas sodīs tos, kuri ir smagi strādājuši visas sezonas garumā. Es respektēju Formula 1 tradīcijas un nesaprotu šī jaunā noteikuma jēgu.”

Interesanti, ka ja šis noteikums būtu spēkā arī iepriekšējās sezonās, tad Fetels būtu tikai trīskārtējais pasaules čepmions, jo 2012.gadā savu trešo titulu būtu izcīnījis Fernando Alonso.

Fetels kļūs par tēti

FORMULE 1 : Grand Prix du Bresil - Course - 25/11/2012Tikmēr pārmaiņas gaidāmas arī Sebastjana Fetela privātajā dzīvē – viņa draudzene Hanna ir stāvoklī un nākamgad F1 čempions kļūs par tēti. Šo informāciju apstiprināja Fetela preses dienesta vadītāja un vēlāk vācu presei arī pats pilots.

“Protams, mēs esam ļoti laimīgi par to un vēlamies šo laiku izbaudīt pilnīgā mierā,” paziņoja 26 gadus vecais pilots, kurš ar savu draudzeni Hannu satiekas jau kopš vidusskolas un nākamgad varētu viņu aprecēt.

1 KOMENTĀRS

 1. Lai arī es vairāk par priecātos par ALO kā trīskārtējo, tomēr šāda punktu dubultošana pēdējā gonkā tiešām ir muļķība.
  1) ar ko šī viena sacīkste ir pārāka par citām?
  2) vai tas neradīs situāciju, kad komandas pastiprināti gatavosies (regulējumi etc) tieši šai vienai sacīkstei?
  3) vai dažādu problēmsituāciju un izstāšanās risks nav pārlieku neadekvāts? Tā sacīt – vo bank!
  4) nāksies izveidot jaunu (matemātisko) formulu punktu salīdzināšanai starp dažādām sezonām :))
  5) bet tad varbūt derētu piešķirt 2x mazāk punktus Monako posmā??

 2. Bērnij, FIA un Co!

  Davai sarežģījam visu vēl vairāk!

  Ideja šāda – Pirms sezonas katra komanda izvēlas posmu, kur tai varētu veikties vislabāk, un posmu, kur tai varētu veikties visčābīgāk un attiecīgos posmos visus iegūtos puntus dubulto vai arī izdala ar 2.

  Piemēram, Ferarri saka, ka šai labi ies Spānijā un bezcers Silverstonā. Abās izcīna dubultuzvaru – iegūtie punkti attiecīgi tiek pārrēķināti un tiek iegūti attiecīgi 86 un 21,5 punkti. Protams, punkti attiecīgi tiek pārrēķināti arī pilotiem.

  Rezultāts – baigākā rēķināšana, minēšana, bakstīšana griestos, intriga.

  Ū, vai vēl labāk, pirmajā posmā punktu sistēma 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1.
  Otrajā – 11-10-9-8-7-6-5-4-3-2.
  Trešajā – 12-11-10-9-8-7-6-5-4-3.
  Ceturtajā – 13-12-11-10-9-8-7-6-5-4 utt

  Pēdējā posmā – 31-30-29-28-27-26-25-24-23-22.

  Rezultāts – intriga aug, likmes aug, skatītāji sajūsmā, reitingi debesīs, neviens vairs neko nesaprot, pēc jaunās sistēmas mainītos 3/4 līdzšinējo čempionu, pēc jaunās sistēmas Fetelam būtu 1122 punkti, tuvākajam sekotājam Alonso – 215, haa haa.

  🙂

 3. Ja jau grib ākstīties, tad vajag ieviest gadījuma skaitļu kirdik funkciju katrā sacīkstē :p. Visās sacīkstēs papāris apļuss pirms beigām izpilda kirdik funkciju. kuras rezultātā izvēlas teiksim trīs pilotus, kuruis izslēdz no šīs sacīkstes -DNF 🙂 Sacīkste beidzas un tad rezultātu tabulā nelaimes putniem parādās – Sorry you are excluded :p

 4. ko tik FIA nedara savas sarkanaas Primadonnas labaa. atnjem Fekjam puustos difuzorus, tad liek braukt uz siera rituljiem tagad veel punktu sisteemu maina lai tik intriga saglabaatos. 🙂 pathetic! Sebinaators taapat to politiski fiireeto haljavu-chempionu izkapaas.

  un nesakiet ka shajaas peedeejo gadu izmainjaas nav nekaa pro-Ferrariska. ja shogad nebuutu Silverstonas riepu ugunjoshana, kas zin kaa chempis beigtos.

 5. labāk būtu bijis kopējā ieskaitē neņemt vērā ,teiksim, 5 sliktākās sacīkstes, tad gan būtu intriga, jo neviens nezinātu līdz pēdējam posmam, kuras ir bijušassliktākās un labākās gonkas sezonā.

 6. tā AbuDabi dubultpunktu ideja nepatīk NEVIENAM izņemot Totiņu Žani un to Šeihu bin, kātur – nu to kas AAE šefo. – Šeihs neizvirzījās prezidenta vēlēšanās par labu Žanim, vot arī Žaņja reveranss. Tad jau Aivja shēma ir daudz aizraujošāka un racionālāka

   • ā jā, varbūt kāds vēl atcerēsies krievu borigas snūkeru pret spāņu konkistadoru (un pakārtoti oziju bushwatcher). Savādāk AbuDabi ir vien krāšņš, bet neizteiksmīgs pielikums f1 kalendāram