“Ferrari” prezidents Luka di Montidzemolo dubulto punktu noteikumu ir nosaucis par ‘pārāk nedabisku’, bet Bernijs Eklstons paredz šī noteikuma atcelšanu.

F1 komandas, FIA un FOM savā balsojumā nobalsoja par noteikumu pēdējā posmā piešķirt divreiz vairāk punktus kā jebkurā citā sacīkstē. Tomēr kopš tā laika saņemts liels daudzums kritikas no līdzjutējiem un ekspertiem. Arī “Ferrari” prezidents atzīst, ka noteikums ir samākslots un pieļauj iespēju, ka nākotnē nāksies apsvērt tā atcelšanu.

“Es neesmu sajūsmā par šo risinājumu,” skaidroja Luka di Montidzemolo. “Tas izskatās pārāk nedabiski. Bet tad jau redzēsim. Es atceros laikus, kad futbolā sāka piešķirt 3 punktus par uzvarām, jo visu laiku bija bezvārtu neizšķirti. Taču tur mainīja punktu sistēmu un to pielāgoja uz visām spēlēm.”

Savukārt Bernijs Eklstons ir paziņojis, ka dubulto punktu noteikumu varētu atcelt jau nākamajā mēnesī, kad notiks kārtējā F1 Stratēģiskā Grupas tikšanās.

“Personīgi es vēlētos, lai dubuktos punktus piešķir pēdējos trīs posmos,” intervijā “Telegraph” paziņoja Eklstons. “Taču es paredzu, ka šo noteikumu atcels un tas varētu notikt jau nākamajā sapulcē janvārī. Ja dubultie punktu būtu pēdējos trīs posmos, tad tas nozīmētu, ka čempionāts saglabā intrigu un ir interesants visiem – gan līdzjutējiem, gan presei, gan televīzijām.”

Tostarp Luka di Montidzemolo ir nolēmis sasaukt īpašu F1 komandas sammitu, kas varētu notikt janvārī Maranello bāzē. “Ferrari” boss ir noraizējies par virzienu, kurā Formula 1 kustas un vēlas kopā ar citām komandām apspriest iespējamos rīcības modeļus.

“Es domāju, ka mums vajadzētu sēsties pie apaļā galda ar citām komandām un apspriest kopējo Formula 1 čempionāta stratēģiju,” paziņoja Montidzemolo. “Es vēlos runāt konstruktīvi par lietu un tam nebūtu nekāda sakara ar katras atsevišķas komandas konkurētspēju. Mums ir jāizvirza piedāvājumi, kas visiem ir izdevīgi un kuros nav nekādas slepenas vienošanās ‘zem galda’. Starp komandām ir jāveidojas dialogam, lai spriestu par problēmām Formulā 1.”

Šeit vietā ir atgādināt, ka pirms pāris gadiem tika izveidota FOTA komandu asociācija, kuru drīz vien pameta “Ferrari” un “Red Bull” komandas, jo nespēja vienoties par veidu, kā tiek kontrolēti ieviestie budžeta ierobežojumi,

1 KOMENTĀRS

 1. nu ko. shaadas lielo viiru runas noziimee tikai to ka Twiteris ir uzvareejis!:) principaa uzvar liidzjuteeji, no kuriem aptuveni 90% ir pret sho dubulto punktu marazmu. Twiters ir tikai mesendzhers.

  un vispaar- naakamgad viss ir jauns. viss saakas no nulles. tak pagaida un paveero kas notiks ar tiem jaunajiem turbomotoriem. iespeejems Red Bull dominance buus zudusi, un shaadaam punktu dubultoshana varbuut nemaz nav vajadziiga.

   • tu ko? joko? ja Sebs njem titulu, tad tas jau ir skaidrs pus sezonaa. shitas dubulto punktu prikols ir teshi veerts pret Seba dominanci lai televiizijas var teikt ka tituls veel nav izshkjirsts, un pacelt savu translaaciju reitingu.

    FIA tieshi taapat mainiija punktu sisteemu MSC eeras laikaa, kad par uzvaru saaka dot mazaak punktu. lai maaksliigi radiitu intrigu. ja nav neviens pilots kas rada konkurenci, tad rodas visaadi izkropljojumi lai to radiitu.

    iisaak sakot- aarieshi taa rullee ka ir jaamaina noteikumi. tas ir phatetic in any fcuking way. deelj nevienas citas naacijas pilotiem punktu sisteema nav mainiita. tas autumaatiski atcelj jebkaadas diskusijas par to kuri draiveri ir labaakie. :p Deutschland uber alles, ibio ti materi!

   • Arcāni, mans vectēvs (nu jau sen citā saulē dzelzceļa stacijas priekšnieks), būdams baltvācietis, zinādams septiņas valodas (t.sk. žīdu), par šādām tavām homofobiskām (es šeit pagaidām apzināti izvairos lietot precīzāku apzīmējumu) izpausmēm būtu tevi ziemā, sniegā pa pliko trencis ap māju tikām, kamēr tu sāktu aptvert, ka neba jau Frīdrihs Vilhelms Nīče ir tas filozofs, kurš vislabāk zina, kā pasaule iekārtota.

   • ko tu te zhiidus piemini? es kautko sliktu par vinjiem teicu?

    es tik saku ka aarieshu (taa prikolam meedz deeveet vaacieshus) piloti ir labaakie. paskaiti pats: peedeejaas divaas dekaadees vinjiem 11 tituli.

    nezinu vai vinju zilaa asine pie vainas, bet vinjiem sanaak dzhigiteet

  • Šie salīdzinošie aprēķini taču ik pa laikam parādās. Arī šajā vietnē. Neesi pamanījis? 🙂
   Un tomēr visiem šiem aprēķiniem ir būtisks trūkums, jo sacīkšu skaits sezonā ir ļoti mainīgs lielums. Jā, daži statistiķi ir mēģinājuši aprēķināt kaut kādus vidējos aritmētiskos, bet arī tas nav visai precīzi. Un varbūt, ka tā arī ir labāk. Jo kā gan var salīdzināt, nu, piemēram, Fanhio ar Fetelu? Tik dažādas ēras, tik atšķirīgas situācijas. Un kur nu vēl milzīgais tehniskais progress un… bizness.