“Lotus” komanda izlaidīs pirmos ziemas testus, kas janvāra beigās notiks Heresas trasē Spānijas dienvidos.

Tikai trīs nedēļas pirms Formula 1 pasaules ieraudzīs 2014.gada modeļus Heresas trasē, “Lotus” komanda ir paziņojusi, ka E22 modelis nepievienosies pārējo komandu jaunajiem modeļiem pirmajos testos. Komandas tehniskais direktors Niks Česters ir paziņojis, ka tā vietā “Lotus” plāno prezentāciju pēc Heresas testiem un trasē jaunais modelis dosies tikai otrajos testos, kas sāksies 19.februārī Bahreinā.

“Mēs savu mašīnu esam nolēmuši paturēt slepenībā nedaudz ilgāk par citām komandām,” paziņoja Česters. “Mēs nolēmām, ka dalība Heresas testos nav ideāls risinājums mūsu attīstības programmai. Mēs savu modeli prezentēsim pirms Bahreinas testiem un otrajos testos mēs jau varēsim pilnvērtīgi izmēģināt mašīnu piemērotos apstākļos.”

“Mēs jau esam izturējuši vairākus FIA triecienizturības testus, kā arī pielāgojuši Romēna (Grožāna) un Pastora (Maldonādo) sēdvietas,” turpināja Česters, kurš par tehnisko direktoru kļuva pēc Džeimsa Elisona aiziešanas. “Mūsu partneri, kas ir redzējuši jauno modeli, ziņoja, ka ir sajūsmā par tā kopējo izskatu un vairākiem tehniskiem risinājumiem.”

“Lai arī nepiedalīšanās testos Heresā mums maksās vērtīgus noskrējiena kilometrus, esmu pārliecināts par E22 modeļa potenciālu,” turpināja “Lotus” tehniskais direktors. “Lai gan jāsaka, ka visas komandas strādā ar niecīgu nojautu par pārējiem. Mums, inženieriem, šis ir aizraujošs laiks un es ceru, ka tāds tas būs arī priekš līdzjutējiem.”