Autosporta leģenda Alekss Zanardi šogad startēs “Blancpain Sprint Series” čempionātā, kur plāno braukt arī Latvijas pārstāvis Konstantīns Calko, ziņo portāls “autoeuro.lv”. Iespējams, abi sportisti visas sezonas garumā cīnīsies sānu pie sāna!

Pēc tam, kad 2001. gadā CART formulu sacensībās Vācijā Zanardi zaudēja abas kājas, sportists pievērsās salonautomobiļiem un piecas sezonas BMW sastāvā aizvadīja WTCC pasaules čempionātā, kur guvis kopumā piecas uzvaras. Kopš 2009. gada Zanardi sacensībās nav piedalījies, taču uztur sevi lieliskā formā, ko pierādas divas izcīnītās Zelta medaļas 2012. gada Londonas paralimpiskajās spēlēs.

“Italiaracing” ziņo, ka 47 gadus vecais Zanardi šogad “Roal” komandas sastāvā startēs ar “BMW Z4” automašīnu.

Savulaik šis pilots startējis arī Formulā 1. Vispirms laikaposmā no 1991. līdz 1994. gadam viņš piedalījās sacensībās “Jordan”, “Minardi” un “Lotus” komandu sastāvos, bet pēc tam 1999. gadā pārstāvēja “Williams”. Šajā laikā gan tikai augstāk par sesto vietu atsevišķās sacīkstēs neizdevās tikt. Toties Ziemeļamerikā Zanardi paveica daudz, divreiz kļūstot par CART čempionu.

Nav noslēpums, ka “Blancpain Sprint Series” plāno startēt arī latviešu autosportists Konstantīns Calko, kurš pirms neilga laika Portugālē aizvadīja testus ar “Audi R8 LMS Ultra” sacīkšu auto, ko viņam piedāvāja “Team Novadriver” vienība.

Kā portālam “autoeuro.lv” pastāstīja pats Calko, tad šobrīd viņa cerības nokļūt “Blancpain Sprint Series” vērtējamas ar aptuveni 70% iespējamību. Joprojām notiek sarunas par iespējamo pievienošanos kādai no komandām un precīzākas ziņas varētu parādīties pēc neilga laika.

Kā zināms, šis čempionāts iepriekš saucās “FIA GT Series”. Savulaik par čempioniem tajā kļuvuši tādi pazīstami autosportisti kā Bernds Šnaiders, Rikardo Zonta, Džanmarija Bruni, Miks Rokenfellers un citi. 2013. gadā šajā čempionātā startēja arī WRC zvaigzne Sebastjans Lēbs, bet titulu ieguva Lorēns Vanthors un Stefans Ortelli.

“Blancpain Sprint Series” kalendārs 2014. gadam:

21. aprīlis – Nogaro, Francija
18. maijs – Brendsheča, Lielbritānija
6. jūlijs – Zandvorta, Nīderlande
24. augusts – Trnava, Slovākija
7. septembris – Algarve, Portugāle
12. oktobris – Zoldera, Beļģija
2. novembris – Baku, Azerbaidžāna