“Nissan” kompānija ir apstiprinājusi savu apņēmību 2015.gada sezonā pilnvērtīgi iesaistīties Pasaules Izturības čempionātā jeb WEC un startēt prestižajā LMP1 klasē.

Jau iepriekš tika ziņots, ka “Nissan” strādā pie LMP1 klases prototipa un 2014.gadā Lemānas 24 stundu sacīkstē ar savu ZEOD RC (attēlā augšā) varētu startēt īpašā ‘Garage 56’ statusā, kas rezervēts eksperimantāliem projektiem.

Foto: Nissan
Pēdējo reizi LMP1 klasē Nissan startēja 1999.gada
Lemānas sacīkstēs, kad jau kvalifikācijā smagu
avāriju piedzīvoja beļģis Ēriks van de Pūle,
bet otra ekipāža izstājās ar elektrības problēmām.

Tomēr tikai tagad  ir apstiprinājusies informācija par pilnvērtīgu atgriešanos Lemānas sacīkstēs – japāņu kompānija pirmo reizi kopš 1999.gada atgriezīsies slavenajās izturības sacīkstēs prestižākajā LMP1 klasē, kur šogad startēs “Audi”, “Toyota” un “Porsche” kompānijas.

“Mēs jau esam sākuši pārrunas ar piegādātājiem un partneriem,” paziņoja “Nissan” motoru sporta nodaļas vadītājs Darens Kokss. “Mūsu mērķis ir iziet uz starta 2015.gada pirmajā WEC posmā aprīlī Silvesrstonā.”

Kokss nevēlējās ieslīgt jaunā prototipa tehniskajās detaļās, bet atzina, ka tas nenoliedzami būs hibrīds un iekšdedzes motors būs benzīna dzinējs.

“Mēs neejam tradicionālo ceļu un šis būs apjomīgs projekts, kurā iesaistīti arī NISMO (“Nissan” Motorsport nodaļa Japānā) un Bens Bovlbijs (ZEOD radītājs),” skaidroja Kokss.

Jau šī mēneša beigās ir plānoti nākamie preses paziņojumi par ZEOD prototipa tehniskajiem parametriem, tostarp iekšdedzes dzinēja specifikāciju.

1 KOMENTĀRS