Šobrīd aizraujošā Rona Hovarda filma par 1976.gada Formula 1 sezonu pieejama arī DVD un Blu-ray formātos.

RUSH DVD un Blu-ray versijas

Pagājušā gada novembra beigās RUSH filmu sagaidījām arī Latvijas kinoteātros un šajā sakarā norisinājās arī F1.LV lasītāju seanss, kuru ievadīja F1 eksperta Edgara Skultes uzruna un nelielas diskusijas. Tiem, kas tikai tagad uzzina par RUSH, varu ieteikt palasīt manu recenziju “DELFI Kultūra” sadaļā no 29.novembra, bet tiem, kam viss skaidrs, var doties uz Amazon.co.uk, kur pieejamas filmas abas versijas.

Hunt vs Lauda: The True Story dokumentālā filma

Savukārt visiem tiem, kurus RUSH ieintriģējusi vēl vairāk vai tiem, kuri vēlas uzzināt sīkāk par reālajiem notikumiem šajā sezonā, noteikti iesaku iegādāt DVD versiju BBC dokumentālai filmai “Hunt vs Lauda: The true Story”. Noskatoties šo dokumentālo filmu, kļūst skaidrs, ko tieši RUSH režisors Rons Hovards nolēma upurēt un neiekļaut filmā, lai tā ‘ierakstītos’ Holivudas rāmjos. Zināmā mērā šī dokumentālā filma aizpilda tos tukšumus un nepateikto RUSH fimā – tādas detaļas kā Laudas negadījumu ar dārza traktoru un lauztajām ribām, Hanta strīdīgo uzvaru Brandshečā, kur skatītāji draudēja sākt dumpi un politiskās cīņas starp “Ferrari” un “McLaren”.

1 KOMENTĀRS

 1. Kā vecs sliņķis, beidzot vakar šo daudz aprunāto “Rush” noskatījos (jo nu ir netā pieejama samērā labas kvalitātes versija). Taču jāsaka, ka, neskatoties uz plašo reklāmu un daudzajiem visapkārt publicētajiem sajūsmas pilnajiem vērtējumiem, esmu vīlies.
  Pirmkārt jau filmas saturs. Tas ir samērā virspusējs un saraustīts. Es pat teiktu, ka samocīts. Domāju, ja man 1.formula neko neizteiktu un es neko nebūtu dzirdējis ne par Hantu, ne par Laudu, filma liktos garlaicīga. Tās veidotāji it kā cenšas demonstrēt abu galveno varoņu raksturus, to graujošos pretstatus, tomēr tas tiek darīts izteikti primitīvi – Hants tik vien kā visur vazājas ar alus pudeli rokā, gorās, vemstās un izdargā meičukus lidmašīnu tualetēs u.tml. vietās, bet Lauda… vispār ir absolūti pelēks personāžs, kura dalība sacīkstēs izskatās pēc mazohistiskas nolemtības.
  Otrkārt – tehniskais izpildījums. Nu, es atvainojos, bet šajā sfērā ir totāla laža. Specefekti ne par matu nepārsit pat 60-to gadu leģendārā grāvēja “Grand Prix” skatus, lai gan abas filmas šķir 47 (!!!) gadi. Arī saturiski “Grand Prix” ir nesalīdzināmi dziļāka un emocionālāka. Turklāt nemitīgi redzams, ka “Rush” 70-to gadu atmosfēra (cilvēki, emocijas, trases, vietas) ir mākslīgi radīta. Viss pārāk tīrs, sterils un bez to laiku šarma.
  Kopumā ir skaidrs, ka filmas veidotāju ‘pus-dokumentālais’ piegājiens sevi nav attaisnojis. Realitātes sajūta nerodas, bet normālai mākslas filmai šī ir par sausu un sižetiski nabadzīgu.

 2. Pro lielā mērā ir taisnība. Bet par atmosfēru – galvenais ir krāsas – zaļganīgā piekrāsa, nekāda rekolorizācija šādās krāsās pirms 2000.gada nav tikusi izmantota! Visi video gan 70, gan 80ajos bija drīzāk dzeltenīgākās krāsās.
  Turklāt personāžu naidīgums arī pārspīlēts, vēl mazliet, un būs “Driven”…
  Arī sacīkšu skati ir – ātri pārslēdzošās tuvplāna kameras… labi, pietiks.