Jau rīt Heresas trasē sāksies 2014.gada sezonas pirmie testi un “Pirelli” ir gatavi prezentēt jaunās sezonas riepas.

Kā ziņo kompānija, tad visām sausā laika sliku riepām ir jauna konstrukcijas, kas veidota, lai tiktu galā ar jauno turbo dzinēju specifiskajām prasībām un jo īpaši agresīvo griezes momenta padevi. Līdz ar to nedaudz palielinājies arī riepu svars. Savukārt slapjā laikā riepām ir izmainīts protektora zīmējums un riepu gumijas sastāvs.

Heresas trasē, kur ir viens no abrazīvākajiem segumiem no visām trasēm, kur sezonas laikā nākas startēt Formula 1 mašīnām, komandas pirmo reizi izmēģinās 2014.gada specifikācijas riepas un interesanti, ka pēdējā testu dienā būs īpašie slapjā laika testi – ja būs nepieciešams, tad trase tiks mākslīgi laistīta.

Pērn Heresas trases testos aukstā laika dēļ komandas nevarēja pilnvērtīgi aizvadīt testus un tādēļ šogad “Pirelli” nodrošinājuši ‘ziemas’ riepas, kas ir atvasinājums no cietākā sastāva riepām un tās tiks izmantotas tikai Heresas testos.

Šajā sezonā komandām ir atļauti 135 riepu komplekti tikai testu (ieskaitot sezonas laikā) vajadzībām. Maksimālais riepu komplektu skaits uz trīs pirmssezonas testiem ir 85 (25 Heresai un 30 katrā no Bahreinās testiem). Uz Heresas testiem katra komanda saņems 2 komplektus vidējās riepas, 4 komplektus cietā sastāva riepas, 6 komplektus tā sacamās ziemas sastāva riepas un pa 3 komplektiem pārejas tipa un slapjā laika riepas.