Heiki Kovalainena vājie rezultāti pagājušās sezonas izskaņā “Lotus” sastāvā liedza somam ieņemt šogad vietu “Caterham” vienībā.

Kovalainens pēdējās pāris sezonas ir pavadījis “Caterham” vienībā, kur 2013.gadā bija rezervists un testu pilots. Šogad somu pilotam bija labas cerības atgriezties pamatsastāvā, tomēr savu lomu nospēlēja divi posmi, kurus Hovalainens aizvadīja “Lotus” sastāvā, aizstājot savu tautieti Kimi Raikonenu. Kovalainens šajās sacīkstēs tā arī nespēja izcīnīt ne punkta.

Galarezultātā “Caterham” savā komandā apstiprināja Kamui Kobajaši un Markusu Ēriksonu, bet vienības boss Tonijs Fernandess atzinās, ka Kovalainena vājais sniegums “Lotus” lika izlemt par labu zviedru debitantam un japāņu pilotam.

“Protams, es melotu, ja teiktu, ka tam nebija nekādas nozīmes,” paziņoja Fernandess. “Tas bija vairāku lietu un apstākļu kopums, taču jebkuram lēmumam ir savi plusi un mīnusi. Lēmumu nepieņēmu vienatnē, bet komandas vadība visi kopā – daži bija par Heiki, daži par Kamui un es teicu galavārdu. Atvadas no Heiki bija nedaudz vēsas – mums ir jābūt stingriem ja vēlamies būt veiksmīgi.”

Jāpiebilst, ka Heiki Kovalainens pagaidām nav apstiprinājis savus plānus uz 2014.gada sezonu.

1 KOMENTĀRS

    • Tieši tā! Es pat pateiktu skarbāk – divu sezonu laikā McLaren Kovalainens pierādīja, ka ir absolūti nekāds. Uz Hamiltona fona viņš bija pilnīga nulle. Bet tās divas sacīkstes Lotus domājams bija pēdējās ‘naglas viņa zārkā’. Ja vien Kovalainens nav uzskatāms par ļoti izdevīgu komercpilotu, viņam 1.formulā nav ko darīt.