Kļuvušas zināmas sīkākas detaļas par to, kā tiks mainīti kvalifikācijas braucienu noteikumi pirms 2014. gada Formula 1 sezonas.

Jau pagājušajā nedēļā parādījās informācija, ka 21. februārī Bahreinā tiksies F1 komandu vadītāji un FIA pārstāvji, lai apspriestu veicamās izmaiņas kvalifikācijas formātā. Šāda nepieciešamība radusies pēc tam, kad, krasi izmainoties tehniskajiem noteikumiem, parādījies risks, ka sportisti varētu izvēlēties nepiedalīties pēdējā kvalifikācijas daļā, tā vietā izvēloties taupīt riepas sacensību startam.

“F1LV

Itāļu izdevums “Autosprint” ziņo, ka situācijas glābšanai desmit ātrākajiem braucējiem trešajā kvalifikācijas kārtā tiks piedāvāts viens papildus mīksto (ātrāko) riepu komplekts, kas vēlāk būs jānodod atpakaļ, līdz ar to ļaujot izvairīties no taktiskiem gājieniem attiecībā uz riepu taupīšanu.

No šī gada F1 sacensību startā būs jāizmanto tās riepas, ar kurām uzrādīts labākais rezultāts otrajā kvalifikācijas kārtā.

Tā kā šādā veidā noteikti tiks panākta lielāka aktivitāte izšķirošajā kvalifikācijas daļā, tās garumu plānots palielināt no 10 līdz 12 minūtēm, kas savukārt nozīmē, ka pirmā kārta risināsies nevis 20 minūtes, kā līdz šim, bet gan tikai 18.

Tikmēr papildus mīksto riepu komplekts uz sacīksti tiks piešķirts visiem pilotiem, kas neiekļūs trešajā kvalifikācijas kārtā. Tādā veidā FIA vēlas panākt, lai nenotiktu riepu taupīšana arī pirmajā un otrajā kvalifikācijas kārtā.

1 KOMENTĀRS