“Lotus” komanda ir paraksījusi jaunu ilgtermiņa vienošanos ar “Renault” dzinēju piegādātāju. Pēc BBC ziņām, līgums parakstīts uz pieciem gadiem.

Lai gan dzinēju piegādes līguma parakstīšana uz 2014.gadu bija tikai formalitāte, jo Enstonas vienība jau izmantoja “Renault” dzinējus, vienošanās par V6 motoru piegādi ir parakstīta “uz 2014. un turpmākajiem gadiem”.

Šeit vietā piebilst, ka “Lotus” komandai ir sena sadarbība ar “Renault”, lai arī iepriekš vienības nosaukumi bija citi. Enstonas vienība ar “Renault” dzinējiem ir startējusi jau no 2001.gada un vēl iepriekš arī no 1995. līdz 1997.gadam. Pa vidu no 2002. līdz 2010.gadam Enstonas komanda bija “Renault” īpašumā. Tostarp “Benetton” laikos tika izmantoti arī “Playlife” dzinēji, kas patiesībā bija pārdēvēti “Renault” motori.

“Lotus” jaunā modeļa E22 publiskā debija notika pirmajā testu dienā Bahreinā un “Renault Sport F1” prezidents Žans Mišels Žalinjē atzina, ka abu pušu sadarbība ir ļoti cieša, lai arī tieši “Red Bull” komanda tiek uzskatīta par “Renault” ‘fabrikas vienību’.

“Mēs esam priecīgi, ka mūsu attiecības ar “Lotus” ir noformulētas oficiāli, jo šodien piedzīvojam arī E22 modeļa debiju publiskajos testos,” skaidroja francūzis. “Sadarbība un saikne starp Enstonu un Virī pēdējos gados ir kļuvusi tikai spēcīgāka.”

Jāpiebilst, ka pagājušā sezonā “Lotus” iesaistījās pārrunās ar “Mercedes” un “Ferrari” par iespējamo dzinēju piegādi 2014.gadā, tomēr variants par sadarbības turpināšu ar “Renault” vienmēr palika prioritāte.

Enstonas komanda un “Renault” (1995.-1997. un 2001.-2014.):

Sezonas: 17
Uzvaras: 34
Pirmās starta pozīcijas: 26
Pilotu čempiona tituli: 4
Konstruktoru kausi: 3