Somu F1 pilots Kimi Raikonens ir noliedzis iepriekš izskanējušo informāciju, ka viņa ne tik spožais sniegums Melburnā būtu izskaidrojams ar jaunās bremžu sistēmas “brake-by-wire” problēmām.

Arī oficiālajā “Ferrari” preses relīzē tika minēts, ka Austrālijas “Grand Prix” Raikonenam bijušas problēmas ar “brake-by-wire”, tomēr pats pilots tagad atzīst, ka tā nav taisnība.

“Es nezinu no kurienes šādas baumas ir radušās,” saka Raikonens. “Tā nebija problēma – ar šo bremžu sistēmu viss ir kārtībā. Kāds man pēc sacīkstes vaicāja par to, taču es teicu, ka ar to nebija problēmu. Tā nav patiesība!”

Raikonens Melburnā ieguva astoto vietu, kamēr viņa komandas biedrs Fernando Alonso finišēja piektais, pēc Daniela Rikjardo diskvalifikācijas pakāpjoties par vienu pozīciju uz augšu.

Soms skaidro, kur slēpjas problēma.

“Runa iet par vispārējiem mašīnas regulājumiem, kas mani pagaidām neapmierina,” viņš stāsta. “Šobrīd tiek strādāts, lai to vērstu par labu, tāpēc ceru, ka tiklīdz mēs atradīsim pareizos regulējumus, mašīnas priekšējā daļa uzvedīsies labāk. Tomēr tas paņems zināmu laiku.”

Malaizijas “Grand Prix” pirmajā treniņā šorīt Raikonens uzrādīja otro labāko rezultātu.