Pastoram Maldonādo piešķirti trīs dažādi sodi par viņa izraisīto sadursmi Bahreinas GP laikā.

GutjeressMaldonādo, izbraucot no boksiem, ignorēja Estebanu Gutjeresu, un pirmajā līkumā taranēja “Sauber” formulu, liekot tai apmest sānisko salto. Par laimi, meksikānis necieta, tomēr bija šokēts par incidentu, jo savos spoguļos nevarēja redzēt Maldonādo “Lotus” formulas tuvošanos.

Par šo sadursmi Maldonādo vēl sacīkstes laikā tika piespriests 10 sekunžu apstāšanās sods, tomēr tiesneši nolēma ar to neapmierināties.

Maldonādo arī nākamajā posmā Ķīnā būs jāizcieš 5 starta pozīciju sods un papildus tam venecuēlietis saņems 3 soda punktus, kuri šogad summējas.

Vēl divus soda punktus saņēma arī Žils Bjanki par sadursmi ar Adrianu Zutilu – “Marussia” pilotam tādejādi jau kopā ir 4 soda punkti.

1 KOMENTĀRS

  1. Rikardo par nepieskruuveetu riteni pieshkjiira stop’n’go + 10 starta vietu sodu. a trakajam Maldonado par shito teroraktu tikai miinus piecas vietas? WTF? vinjam vajadzeeja pieshkjirt diskaabeli uz vienu gonku.

  2. Pilnīga nekonsekvence. Ar šiem soda punktiem ir auzas. Cik saprotu 12 punkti ir limits. Tie dzēšas 12 mēnešu laikā, bet sasniedzot 12 vai vairāk ir jāaizlaiž gonka. Pēc tam tie punkti pa nullēm? Kas notiek, ja pilotam ir 7 punkti, viņš izlaiž gonku, viņam šie punkti arī pa nullēm? Kad kāds pilots sasniegs 9 vai 10 punktus, gan jau nākamo punktu izskatīšana būs piesardzīgāka un tik ātri nesvilps DSQ. Lai vai kā, bet Crashtor Maldonado bija jādod Ķīnas gonkas DSQ bez acu mirkšķināšanas.

    • Ko tur nesaprast. Soda punkti summējas. Gada laikā jāsavāc 12 soda punkti. Piemēram, Maldonādo šis “gads” beigsies 2015. gada 6. aprīlī (ar nosacījumu, ka viņš nākamsezon ar brauks F1), līdz ar to, ja viņš piemēram nākamā gada Malaizījā (gonka martā) sataisa sūdus un dabū savu 12. soda punktu, tad viņam nākamais posms jāizlaiž un soda punkti dzēšas.

      Līdz ar to pilots var izlaist kādu posmu, bet soda punkti paliek.

      Tavā piemērā, par tiem 7 soda punktiem. Pilots izlaiž gonku, 7 soda punkti paliek