FIA prezidents Žans Tods ir atzinis, ka federācija varētu ņemt vērā līdzjutēju viedokli un vēl pirms sezonas beigām atcelt dubulto punktu noteikumu.

“F1LV

Lēmums par divkāršo punktu piešķiršanu pēdējā sezonas posmā Abu Dabi tika uzņemts ļoti negatīvi visās frontēs – to kritizēja līdzjutēji, vairums komandu vadītāji un arī piloti. Neskatoties uz to, sākotnēji FIA nedomāja atkāpties no sava lēmuma, tomēr tagad ir parādījies cits virziens – FIA jau izveidoja īpašu grupu, kuras uzdevums ir uzlabot jauno V6 skaņu, bet tagad Žans Tods pieļauj arī dubulto punktu atcelšanu, ja būs pietiekams atbalsts.

“Lai tos atceltu mums ir nepieciešams vienbalsīgs atbalsts un ja to nesaņemsim, izmaiņu nebūs,” paziņoja Tods. “Iepriekš Stratēģiskās padomes sēdē es pacēlu šo jautājumu, taču atcelšanai bija pretinieki. Nejautājiet man, kura komanda bija pret. Personīgi es biju pārsteigts par tik lielām emocijām šīs lietas sakarā un es nedomāju, ka tās ir tik milzīgas izmaiņas F1 čempionātam. Taču mums ir jāuzklausa šis viedoklis un cerams, mēs ņemsim to vērā.”

Lai gan Stratēģiskā grupa neizmantoja iespēju atcelt dubulto punktu noteikumu vēl pirms sezonas, tagad valda viedoklis, ka tā bija kļūda un tik liela līdzjutēju pretestība ir jārespektē.

“Es domāju, ka tas ir absolūti nepareizs noteikums, jo pēdējā posmā ienes lielu veiksmes faktoru,” paziņoja Nikijs Lauda. “Šī noteikuma ieviešana bija kļūda un es ceru, ka nākamgad tas jau tiks atcelts. Es to nesaku tāpēc, ka esmu no “Mercedes”, bet gan tāpēc, ka esmu F1 līdzjutējs un sacīkšu pilots. Iedomājieties, ja es pēdējā posma pārdurtu riepu, bet kāds cits idiots, ka neko nav uzvarējis, pārspēj mani (ar dubultajiem punktiem), vai tas nepadarītu mani traku?”

1 KOMENTĀRS