88 gadu vecumā savās mājās Austrālijā mūžībā aizgājis trīskārtējais F1 čempions Džeks Brebems, ziņo portāls “www.autoeuro.lv”.

Viņa ģimenes sniegtais paziņojums vēsta, ka Brebhems miris pirmdienas rītā, Goldkoustā.

Autosportista karjeru sācis pagājušā gadsimta piecdesmito gadu sākumā, F1 čempionātā Brebems debitēja 1955. gadā. Pirmos divus F1 titulu austrālietis ieguva 1959. un 1960. gadā, tolaik pārstāvot “Cooper” vienību, bet 1962. gadā izveidoja pats savu komandu “Brabham”. Sākumā tā startēja ar “Lotus” šasijām, bet drīz sāka konstruēt paši savas sacīkšu mašīnas. 1966. gadā Brebems ieguva savu trešo titulu un kļuva par pirmo pilotu, kas to paveicis, startējot ar paša darbnīcā izgatavotu auto.

Savā F1 braucēja karjerā Sers Džeks Brebems aizvadīja 126 sacīkstes, guva 14 uzvaras, 31 pjedestālu, 13 pirmās starta vietas un uzrādīja 12 ātrākos apļus. Karjeru viņš noslēdza 1970. gadā – sezonā, kad guva arī pēdējo F1 uzvaru. Savukārt viņa radītā komanda F1 čempionātā startēja vēl līdz 1992. gadam.

Brebema dēli Džefs, Gerijs un Deivids arī kļuva par autosportistiem, bet pēdējās sezonās karjeru sākuši arī mazdēli Metjū un Sems.

“Šī ir ļoti skumja diena mums visiem,” paziņojumā saka Deivids Brebems, kurš deviņdesmitajos gados arī startēja Formulā 1. “Šorīt 88 gadu vecumā no dzīves mierā šķīrās mans tēvs. Viņš nodzīvoja neticamu dzīvi, sasniedzot vairāk nekā citi varēja sapņot. Viņš turpinās dzīvot ar apbrīnojamo mantojumu, ko ir atstājis aiz sevis.”

1 KOMENTĀRS