Ar Monako GP autosporta līdzjutējus iepazīstināt nav vajadzības – viena no dažām leģendārākajām sacīkstēm Pasaulē, kas spējusi saglabāt savu pievilcību, šarmu un neatkārtojamību līdz mūsdienām.

Trase ir bijusi Formula 1 kalendārā no pirmās oficiālās čempionāta sezonas 1950.gadā (ja neskaita četru gadu pārtraukumu no 1951. līdz 1954.gadam), tomēr Montekarlo ielu trase ir piedzīvojusi salīdzinoši maz izmaiņas savā konfigurācijā.

Šaura un līkumota trase, kur apdzīšana vienmēr ir bijusi ļoti sarežģīta padarīšana. Gandrīz katru gadu Monako tiek radīts jauns neaizmirstams stāsts vai pat leģenda, kā, piemēram, Airtona Sennas izstāšanās no 1988.gada sacīkstes, kad brazīlietis bija pārliecinošā vadībā.

No esošajiem pilotiem Sebastians Fetels, Džensons Batons, Niko Rosbergs, Luiss Hamiltons un Kimi Raikonens šajā trasē ir uzvarējuši pa vienai reizei, kamēr Fernando Alonso to ir spējis divkārt. Goda pjedestāls Monako atrodas starta finiša taisnes malā uz Karaliskās ložas trepēm, kur vienu no prestižākajām balvām autosportā pasniedz pats Princis Alberts.

Monako, USB