FIA ir piešķīrusi F1 komandas statusu Rumānijas projektam ar nosaukumu “FRR F1 Team”, lai gan pagaidām nav izplatīts oficiāls paziņojums.

Vēl 11.aprīlī Motoru Sporta Padomes sēdē tika apstiprināta Džīna Hāsa projekts “Haas Formula” un toreiz paziņojumā tika tiekts, ka turpinās dokumentu izvērtēšana vēl viena projekta sakarā, kura nosaukuma daļā varētu būt vārdi “Forza Rossa”.

Pagaidām nezināmu iemeslu dēļ izvērtēšana bija ievilkusies par vairāk kā mēnesi, taču šobrīd visdrīzāk tā ir pabeigta un projekts ir apstiprināts, ziņo vairāki uzticami avoti.

Kamēr Hāsa komanda apstiprināja, ka starts jau 2015.gada sezonā ir visai apšaubāms un drīzāk gatavojas uz 2016.gadu, FRR, pēc visa spriežot, plāno ienākt Formulā 1 jau 2015.gadā pat neskatoties uz to, ka šis ieilgušais apstiprināšanas process vēl vairāk ir sarežģījis komandas situāciju un termiņus.

No otras puses FRR komandai jau šobrīd vairākos aspektos ir skaidrāka situācija nekā “Haas” komandai. FRR plāno izmantot “Renault” dzinējus, kamēr šasiju būvēs bijušais “Force India” un HRT boss Kolins Koless (attēlā), kuram ir sava šasiju būves speciālizētā bāze Minhenē Vācijā. Savukārt projekta vadošais cilvēks un potenciālais komandas boss ir Dr. Ions Bazaks – bijušais Rumānijas veselības ministrs. 45 gadus vecais Bazaks ir “Ferrari” pārstāvis Rumānijā un viņa uzņēmumu sauc “Forza Rossa”. Turklāt Bazaks ir privāto un valsts investoru konsorcija prezidents. Šī investoru apvienība veicina Rumānijas intereses Eiropā un Pasaulē un tai ir ļoti ievērojams valdības atbalsts.

1 KOMENTĀRS

  1. izskatās, ka bijušais ministrs ir gana turīgs, jeb arī gatavs par svešu naudu zīmēties, skaidrs, ka šo komandu sagaida tāds pats liktenis kā visām iepriekšējām mazajām komandām. var jau būt, ka pat sagatavosies startam, bet pietiks nobraukt sezonu lai saprastu, ka f1 ir dārgs vaļas prieks, un ne katram pa kabatai. vienīgā komanda kas no privātajām ir vērā ņemama ir force india.

  2. F1Times zinoja ka motorus Forza Rossa piegadashot Ferrari ,it ipashi tapec,ka aiz projekta stav Rumanijas Ferrari izplatitajs ,ka ari vina sievai pieder Masserati izplatitaja licence Rumanija, kuri daleji sponsoresot pasakumu,ka ari Rumanijas valdiba teik iesaistita un privatie sponsori.. Ka tad bus isteniba.. radis tikai laiks..