Šodien finišēja Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) trešais posms Norvēģijas pilsētā Hellā (Hell), kurā 38 dalībnieku konkurencē startēja arī jēkabpilietis Reinis Nitišs. Nitišs uzvarēja sacensību pusfinālbraucienā un finālbraucienā, tādējādi izcīnot uzvaru Pasaules RX posmā un veicot jaunu ierakstu Latvijas autosporta vēstures grāmatā. 18 gadus jaunais Reinis Nitišs, kuram šis bija tikai trešais karjeras starts prestižākajā Supercar klasē, ir pirmais latvietis, kurš uzvarējis kādas autosporta disciplīnas pasaules čempionāta prestižākajā klasē, ziņo Jānis Unbedahts.

Sacensību otrā diena sākās ar diviem kvalifikācijas braucieniem. Pirmajā no tiem Reinis Nitišs startēja ātrāko braucēju grupā kopā ar Liamu Doranu (Liam Doran), Peteru Solbergu (Petter Solberg), Timuru Timerzjanovu (Timur Timerzyanov) un Tomasu Heikinenu (Toomas Heikkinen). Latvietis braucienu iesāka no trešās pozīcijas, startā nedaudz kļūdoties, kā rezultātā zaudēja dažas sekundes desmitdaļas. Lai gan pēc šī kļūdas Reinim izdevās noturēt trešo pozīciju, pēc Joker apļa veikšanas, Nitišs zaudēja vienu pozīciju un finiša līniju sasniedza ceturtais. Trešā kvalifikācijas brauciena kopvērtējumā Reinis Nitišs uzrādīja astoto absolūti ātrāko laiku, iegūstot 36 punktus. Kopvērtējumā pēc 3. kvalifikācijas brauciena Nitišs ar 131 punktu atradās 2. vietā.

“Nedaudz saminstinājos startā, tajā ļoti ātrs bija Timerzjanovs. Turklāt, Joker aplī trases vidū ir diezgan nepatīkama bedre, kurā iebraucu, līdz ar to mašīna sagriezās. Turpinājumā jābrauc uzmanīgāk, lai šādās situācijās nezaudētu sekundes desmitdaļas,”apņēmīgs pirms izšķirošā kvalifikācijas brauciena bija Reinis.

Ceturtajā kvalifikācijas braucienā Reinis Nitišs startēja kopā ar Peteru Solbergu, Kenu Bloku (Ken Block), Heningu Solbergu (Henning Solberg) un Tomiju Rustadu (Tommy Rustad). Reinis Nitišs uzreiz pēc starta devās Joker aplī, tādējādi  atkrītot uz ceturto pozīciju, tomēr viņš bija ātrākais no pārējiem braucējiem, kuri arī bija veikuši šo trases garāko sekciju. Brauciena laikā Nitišs iedzina priekšā braucošos konkurentus, un tiklīdz tie devās Joker aplī, tā Nitišam izdevās pakāpties divas pozīcijas augstāk un finišu sasniegt otrajam. Ceturtā kvalifikācijas brauciena kopvērtējumā Reinis Nitišs sasniedza ceturto absolūti ātrāko laiku un ieguva 40 punktus. Kopvērtējumā pēc 4. kvalifikācijas brauciena Nitišs ar 171 punktu atradās 2. vietā.

“Ātri noķēru priekšā braucošo Kenu Bloku, kurš grunts sekcijās sacēla pamatīgu smilšu un putekļu vērpeti. Izvēlējos braukt droši, tāpēc ļāvu viņam nedaudz atrauties, lai pats nepieļautu kādu kļūdu,” pirms pusfināla braucienu taktiski veica Reinis Nitišs.

Sacensību turpinājumā Reinis Nitišs piedalījās pusfinālā, kurā startēja no pirmās starta rindas un jau no pirmajiem sacensību metriem izvirzījās līderpozīcijā. Nitišs Joker apli veica brauciena pašā noslēgumā, pēc kura latvietim nācās sīvi aizstāvēt savu pozīciju. Cīņa, teju visa pēdējā apļa garumā, noslēdzās ar Nitiša triumfu, apsteidzot konkurentu Timiju Hansenu par 0,014 sekundēm un tādējādi nodrošinot sev vietu finālā.

Finālbraucienā Nitišs izvēlējās līdzīgu stratēģiju un došanos Joker aplī atlika līdz pēdējam aplim. Brauciena laikā uzrādījis vairākus ātrus apļus, latvietis pirms došanās Joker aplī bija ieguvis pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Tomēr, izbraucot no Joker apļa, tuvākais sekotājs Solbergs bija tieši aiz Reiņa un tikai precīzi veiktais pēdējais aplis, ļāva latvietim līdz finišam iekrāt 0,988 sekunžu pārsvaru un izcīnīt uzvaru Pasaules RX Norvēģijas posmā.

“Tas ir neticami. Man trūkst vārdu,” emocionāls pēc sacensībām bija Reinis Nitišs. “Šis ir mans trešais Supercar starts karjerā un esmu izcīnījis uzvaru. Visas nedēļas nogales laikā man izdevās tikai viens perfekts brauciens, un tas bija tieši tagad – finālā! Liels paldies visiem faniem un atbalstītājiem, gan Latvijā, gan šeit trasē. Katru reizi, kad trases malā redzēju Latvijas karogu, zināju, ka nevaru padoties un man ir jācīnās līdz galam,” tā Reinis Nitišs.

Pasaules RX posmā Norvēģijā Nitišs kopumā ieguva 29 no maksimāli 30 pieejamajiem punktiem – sacensību laikā Reinis izcīnīja 15 punktus par 2. vietu kopvērtējumā pēc visiem kvalifikācijas braucieniem, 6 punktus par uzvaru pusfinālā un 8 punktus par uzvaru finālā. Nitišs Pasaules RX kopvērtējumā ar 72 punktiem šobrīd izvirzījies līderpozīcijā, par trim punktiem apsteidzot tuvāko sekotāju Solbergu.

Informējam, ka Norvēģijā vienlaicīgi notiekošajā FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klasē startēja arī latvietis Jānis Baumanis. Baumanis uzrādīja ātrāko laiku abos kvalifikācijas braucienos. Tam sekoja pārliecinošas uzvaras gan pusfinālā, gan finālā, līdz ar autosportists pasniedza sev labāko dāvanu dzimšanas dienā.

Pasaules RX ceturtais posms jau pēc divām nedēļām, 28. un 29. jūnijā, norisināsies Somijas pilsētā Kouvolā(Kouvola), kas atrodas 135 km attālumā no Somijas galvaspilsētas Helsinkiem. Atgādināsim, ka visus jaunumus par Reiņa Nitiša startiem varat uzzināt arī sociālajos tīklos Twitter @ReinisNitissRX un Facebook /ReinisNitissOfficial.

Reiņa Nitiša starts Pasaules RX iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz LDz Infrastruktūra, Ošukalns, Stokker, kā arī Adugs, Brēķu Studenti, DLLA, Inos, XL Transports. Informatīvo atbalstu nodrošina portāls Delfi.

1 KOMENTĀRS

  1. Latvieshu diena Norveegjijaa! jii-haaa! sen taa nebiju bljaavis davai-davai pie ekraana kaa Reinja finaalaa. pirmais!!! un aiz vinja Solbergs un Bloks. taa neko kompaanija uz pjedistaala 🙂

    a Baumanis visus atstaaja bez variantiem finaalaa. man vienubriid likaas ka vinjsh aizmirsa joker-apli iztaisiit. tik milziigs paarsvars.

  2. Nitišs nebeidz pārsteigt! Bija vajadzīga tikai 2 posmu piešaude pie jaunās tehnikas, lai tagad visus izpogātu! Kas būs tālāk? Vai visiem tiem skaļajiem uzvārdiem vēl ir kādas izredzes? 😀
    Šie rezultāti norāda tikai uz vienu – čalim ir reāls talants!