“Audi” komanda izcīnīja dramatisku dubultuzvaru Lemānas 24 stundu sacīkstē, kas brīvdienās risinājās Francijā.

Visas septiņas fabriku komandu LMP1 ekipāžas kādā no sacensību posmiem saskārās ar problēmām, tomēr galarezultātā “Audi” spēja tikt līdz finišam pirmajās divās pozīcijās, lai gan vēl sacīkšu pirmajā daļā nebija favorīti.

Uzvaru izcīnīja Benuā Trelujē, Marsela Faslera un Andrē Loterera ekipāža, kamēr otrie palika Toms Kristensens, Luka di Grasi un Marks Žene, kuri startēja ar gandrīz no jauna uzbūvētu “Audi” prototipu pēc tam, kad piektdienas kvalifikācijā smagu avāriju piedzīvoja Loiks Duvāls.

Vēl svētdienas rītā abām “Audi” ekipāžām sākās problēmas ar turbo sistēmu, kas ļāva “Porsche” ekipāžai ar Marku Vēberu, Brendonu Hartliju un Timo Bernhardu ierindā uzsākt cīņu par uzvaru – trīs stundas pirms finiša “Porsche” ar numuru 20 izvirzījās vadībā. Tomēr turpinājumā “Porsche” temps nespēja sacensties ar “Audi” #2 ātrumu un turklāt arī “Porsche” saskārās ar tehniskām ķibelēm, kas ļāva arī otrai “Audi” ekipāžai izvirzīties goda pjedestāla pozīcijā.

Tostarp “Toyota” vadošā ekipāža jau naktī esot vadībā saskārās ar elektrības problēmām un Nakadžima, Saracins, kā arī Vurcs piedzīvoja izstāšanos, kamēr otra japāņu koncerna ekipāža ar Nikolā Lapjēru pie stūres piedzīvoja smagu avāriju lietus laikā, tomēr neskatoties uz to spēja finišēt trešajā vietā.

Sacīkstes rezultāti

V    Cl     Piloti                        Komanda                  Laiks/Atst
 1.  P1     Fassler/Lotterer/Treluyer     Audi                  24h01m59.830s
 2.  P1     Di Grassi/Gene/Kristensen     Audi                        -3 laps
 3.  P1     Davidson/Lapierre/Buemi       Toyota                      -5 laps
 4.  P1     Prost/Heidfeld/Beche          Rebellion-Toyota           -19 laps
 5.  P2     Dolan/Tincknell/Turvey        Jota Zytek-Nissan          -23 laps
 6.  P2     Thiriet/Badey/Gommendy        TDS Ligier-Nissan          -24 laps
 7.  P2     Chatin/Panciatici/Webb        Signatech ORECA-Nissan     -24 laps
 8.  P2     Rast/Charouz/Capillaire       Loeb ORECA-Nissan          -25 laps
 9.  P2     Brundle/Mardenborough/S'skiy  OAK Ligier-Nissan          -25 laps
10.  P2     Klien/Hirsch/Brandela         Morand Morgan-Judd         -27 laps
11.  P2     Cheng/Tung/Fong               OAK Ligier-HPD             -32 laps
12.  P2     Frey/Mailleux/Lancaster       Race Perf ORECA-Judd       -37 laps
13.  GTE P  Bruni/Vilander/Fisichella     AF Ferrari                 -40 laps
14.  GTE P  Magnussen/Garcia/Taylor       Corvette                   -41 laps
15.  GTE P  Holzer/Makowiecki/Lietz       Manthey Porsche            -42 laps
16.  P2     Schell/Leutwiler/Roussel      Pegasus Morgan-Nissan      -43 laps
17.  GTE A  Poulsen/Hansson/Thiim         Aston Martin               -45 laps
18.  GTE P  Gavin/Milner/Westbrook        Corvette                   -46 laps
19.  GTE A  Ried/Bachler/Al Qubaisi       Proton Porsche             -47 laps
20.  GTE A  Perez-Companc/Cioci/Venturi   AF Ferrari                 -48 laps
21.  GTE A  Montecalvo/Roda/Ruberti       8Star Ferrari              -49 laps
22.  GTE A  Dempsey/Foster/Long           Dempsey Porsche            -50 laps
23.  P2     Kimber-Smith/McMurry/Dyson    Greaves Zytek-Nissan       -50 laps
24.  GTE A  Dalla Lana/Lamy/Nygaard       Aston Martin               -50 laps
25.  GTE A  Al Faisal/Neiman/Pumpelly     JMW Ferrari                -52 laps
26.  GTE A  Nakano/Ehret/Rich             Taisan Ferrari             -52 laps
27.  GTE A  Barthez/Pons/Ayari            Sofrev Ferrari             -54 laps
28.  GTE A  Krohn/Jonsson/Collins         Krohn Ferrari              -55 laps
29.  GTE A  Narac/Armindo/Hallyday        Imsa Porsche               -56 laps
30.  GTE A  Mowlem/Patterson/Hamilton     Ram Ferrari                -60 laps
31.  GTE P  MacNeil/Bleekemolen           Prospeed Porsche           -60 laps
32.  GTE A  Maris/Merlin/Helary           Imsa Porsche               -62 laps
33.  GTE P  Turner/Mucke/Senna            Aston Martin               -69 laps
34.  GTE P  Pilet/Bergmeister/Tandy       Manthey Porsche            -70 laps
35.  P2     Zlobin/Salo/Ladygin           SMP ORECA-Nissan           -76 laps
36.  GTE A  Mallegol/Bachelier/Blank      AF Ferrari                 -84 laps

Not classified:

     P1     Dumas/Jani/Lieb               Porsche                    348 laps
     P1     Bernhard/Webber/Hartley       Porsche                    346 laps
     P2     Ragues/Taylor/Ihara           Larbre Morgan-Judd         341 laps

Retirements:

     P1     Wurz/Sarrazin/Nakajima        Toyota                     219 laps
     GTE A  Bertolini/Shaitar/Basov       SMP Ferrari                196 laps
     GTE A  Perrodo/Collard/Palttala      Prospeed Porsche           194 laps
     GTE P  Griffin/Parente/Leo           Ram Ferrari                140 laps
     P2     Rusinov/Pla/Canal             OAK Morgan-Nissan          120 laps
     GTE A  Mann/Case/Giammaria           AF Ferrari                 115 laps
     P2     Howson/Bradley/Imperatori     KCMG ORECA-Nissan           87 laps
     P1     Kraihamer/Belicchi/Leimer     Rebellion-Toyota            73 laps
     P2     Berthon/Gonzalez/Chandhok     Murphy ORECA-Nissan         73 laps
     P2     Munemman/Latif/Winslow        Greaves Zytek-Nissan        31 laps
     GTE P  Rigon/Kaffer/Beretta          AF Ferrari                  28 laps
     P1     Albuquerque/Bonanomi/Jarvis   Audi                        25 laps
     GTE A  Wyatt/Rugolo/Bird             AF Ferrari                  22 laps
     P2     Ladygin/Minassian/Mediani     SMP ORECA-Nissan             9 laps
     C      Ordonez/Reip/Motoyama         Nissan ZEOD                  5 laps