Latvijas “Drive eO” komanda ir sekmīgi pabeigusi “Pikes Peak International Hill Climb” sacensības, otrajā dalības reizē šogad sasniedzot finišu kalna virsotnē, ziņo portāls DELFI.lv.

Jānis Horeliks trasē devās kā pēdējais no pieciem “Electric Modified” klases braucējiem, un 20 kilometrus garo trasi ar vairāk kā 156 līkumiem veica 12 minūtēs un 57,536 sekundēs. “Tesla Roadster 360″ vidējais ātrums – 55,560 km/h.

“F1LV

Ātrākais šai klasē bija amerikānis Gregs Treisijs (“Mitsubishi”) , kurš laboja klases rekordu. Viņš Paikspīkas trasi veica deviņās minūtēs un 8,188 sekundēs (vidējais ātrums – 78,805 km/h), un absolūtajā kopvērtējumā ierindojās otrajā vietā aiz “Unlimited” klases braucēja Romēna Dimā (“Norma”).

Otro labāko rezultātu “Electric Modified” klasē uzrādīja japānis Hiroši Masuoka (“Mitsubishi”) – 9:12:204, trešais – vēl viens japānis Ikuo Hanava (“Summit”) – 12:18.019.

Piektais “Electric Modified” klases dalībnieks, leģendārais Nobuhiro “Monstrs” Tadžima (“Monster Sport”) distanci šogad nepabeidza. Kā zināms, pērn viņš sasniedza jaunu klases rekordu – 9:46.530.

Jau pirms došanās uz Ameriku Latvijas “Drive eO” komanda brīdināja, ka šāgada sacensības izmantos vairāk kā jaunu tehnisko risinājumu pārbaudi nākamajam gadam.

Kā zināms, pērn Jānis Horeliks ar “eO PP01” piedzīvoja avāriju.