Bernijs Eklstons ir paziņojis, ka Moncas trases nākotne ir briesmās, bet mazām komandām vajadzētu pamest Formulu 1, ja tās nevar nodrošināt pietiekamu budžetu.

Monca nevar nodrošināt finanses

Itālijas GP posms jau kopš F1 pastāvēšanas ir noticis Moncas trasē, izņemot 1980.gadu, kad tas pārcēlās uz Imolu. Taču šobrīd risinās pāarunas par jaunu līgumu un Eklstons nav pārliecināts, ka Itālijas GP joprojām risināsies Moncā arī pēc 2016.gada.

“Neizskatās labi,” Eklstons paziņoja “Gazzetta dello Sport” avīzei. “Es nedomāju, ka mēs noslēgsim vēl vienu līgumu, jo jau iepriekšējais bija ļoti neizdevīgs mums no finansiālā viedokļa. Tātad pēc 2016.gada mēs varētu atvadīties no Moncas.”

Ja Moncas trases īpašnieki un posma organizatori nespēs piedāvāt pieņemamu finansiālu nodrošinājumu, kā rezerves plāns tiek minēts Mudžello trase, kas pieder “Ferrari” kompānijai, tomēr pagaidām šajā sakarā nav bijušas pārrunas ar Eklstonu.

Nevar aizmirst, ka Itālijā ir strauji kritušies TV reitingi un tā ir reakcija uz “Ferrari” vājo sniegumu un itāļu braucēju iztrūkumu F1.

Mazām vienībām jāiet prom…

Tostarp Eklstons piedāvā variantu lielajām komandām izveidot trīs formulu vienības, ja mazās komandas nespēj nodrošināt izdzīvošanai nepieciešamos līdzekļus.

“Mazajām komandām vienkārši ir jāiet prom, ja tās nespēj nodrošināt finanses,” Eklstons paziņoja intervijā tai pašai “Gazzetta dello Sport” avīzei. “Esmu gatavs Formulai 1, kurā ir astoņas komandas un trīs mašīnas katrā vienībā. Labāk lai mums ir trešā “Ferrari” formula nekā “Caterham”. “Ferrari” var ievest jaunus sponsorus, iespējams no ASV un amerikāņu pilotu. Fatastiski un tas pats attiecas arī uz pārējiem.”

1 KOMENTĀRS

 1. piekriitu ka no mazajaam komandaam jeega maza. taas nodibinaas, pamokaas, likvideejaas un visulaiku chiikstaas ka naudas nav. tieshi taa- lai iet prom! nevis pieliidzina lielaas komandas sev ar tiem budzheta griestiem. no sportiskaa viedoklja arii labums, daudz konkureetspeejiigaaks peletons.

  bet nu par Moncu gan Bernijam vajadzeetu paciiniities. ok, varbuut kontrakts tur nesanaak pats izdeviigaakais. tomeer bez Moncas itaalju interese sportaa kritiisies veel vairaak.

  enywejz, domaaju ka tie siktie TV reitingi neatspoguljo situaaciju korekti. jo daudzi F1 liidzjuteeji turpina sekot F1 caur interneta striimiem. Bernijam reitingi saaka strauji kristies kopsh taa laika kad ieviesa F1 tikai caur maksas kanaaliem. un vai taapeec taads liidzjuteejs neskaitaas ka nemaksaa?

  • ja skatītājs ‘nav saskaitīts’ TV reitingu rēķināšanā, tātad viņa nav. Un jo raidījumam mazāka oficiālā auditorija, ja mazākas naudas var prasīt no reklāmdevējiem retranslētāji, un savukārt tīmi – no saviem sponsoriem

   • nu un neoficiaalaa auditorija nav auditorija? arii interneta striimotaaji redz taas pashas reklaamas.

    es pac skatos Internetaa principa peec. neuzskatu ka man buutu jaamaksaa par to kas no sen seniem laikiem ir bijis par briivu. turklaat lai skatiitu F1 VIAsataa man jaapeerk arii visaada draza kas naak paketee liidzi. ja buutu iespeeja aboneet TIKAI tos kanaalus kas man interesee, es arii buutu bijis oficiaalaa auditorija. jo caur TV bilde tomeer kvalitatiivaaka.

   • ha haa 😀 tieshi taa ka ir! aploksnee pat labaak. neredzu jeegu maksaat paaraak daudz nodokljus, jo kaa zinaams dizhkjibeles laikaa valdiiba apgrieza pensijas. tad kaada jeega maksaat? kur garantija ka nebuus veel kaada kriize un tam sekojosha cirpshana? labaak no aploksnes paarskaitu pa tiesho uz savu tresho pensiju liimeni. tur saliktie procenti aug griestdamies un zin ka to neviens birokraats nevar apgriezt.

    enywejs, man nepatiik shmaukties, bet dziive piespiezh.

   • Alga aploksnē ir nelegāli ienākumi 😛 Par tādiem nelielā apjomā pienākas 3 nedēļas spaidu darbi Kalnciema akmenlauztuvēs bet lielā apjomā mūža katorga urāna raktuvēs 😛

   • Nav īstā vieta, kur to apspriest, bet ja doma ir, ka valdība ir ‘slikta’, jo maksā mazas pensijas, bet mēs esam ‘labi’, jo nemaksājam nodokļus, tad tieši tik ‘sliktu’ valdību arī esam pelnījuši 😛 Valdība nav vista, naudu nedēj, tā ir tik cik samaksājam 😀
    Ļoti jau gribētos, lai Monca izdzīvo. Arī mazo komandu jautājums ir runga ar diviem galiem. Kur ir tā robeža, kas mazo padara lielu. Kas ir Zauber, Torro Roso, FI, Williams ? 😀

  • nu-s, ir uz anglīzeru salas vēl vairākas vietas, kas ‘formuļu’ sporta vēsturē ir ar vismaz tikpat slaveniem vārdiem – Aintree (pirms-WWII laikā), Donington Park, Brands Hatch..

   Bij. R.A.F. Silverstone lidlaukam vien sagadījās būt pirmās oficiālās F1 sacīkstes vietai AD 1950.

   Kamēr Mondzā racings iet vaļā vēl kopš ‘Roaring Twenties’..