Daniels Rikjardo, kurš šajā sezonā jau izcīnījis divas uzvaras, ir paziņojis, ka cits “Red Bull” junioru programmas dalībnieks Karloss Sainss juniors noteikti iegūtu no savas debijas kādā no mazajām F1 komandām.

Pasaules rallija čempiona dēls Sainss juniors ir viens no kandidātiem uz vietu pārpirktajā “Caterham” komandā, kur padomdevējs ir bijušais HRT boss Kolins Koless, kurš savulaik par attiecīgu samaksu no “Red Bull” deva iespēju pašam Rikjardo debitēt F1. Tostarp “Red Bull” uzsver, ka Sainsa juniora galvenais uzdevums ir nodrošināt Formula Renault titulu.

“Es domāju, ka debija mazas komandas sastāvā ļoti daudz palīdz jaunajam pilotam,” paziņoja Rikjardo. “Tas noteikti palīdzēja man – es nomierinājos, jo nebiju uzmanības centrā un tā ienākšana Formulā 1 man bija vieglāka. Turklāt tagad es spēju krietni labāk novērtēt to, kas man ir vadošajā komandā.”

Kad es parakstīju līgumu ar “Toro Rosso”, es biju laimīgākais cilvēks pasaulē, zinot, ka man būs dažkārt iespēja pacīnīties par punktiem,” skaidroja Rikjardo. “Man nācās smagi strādāt, lai tiktu pie tādas iespējas. Bet līgums ar “Red Bull” bija kā dāvana un es esmu pateicīgs.”

Esmu drošs, ka jaunie piloti tieši tādā veidā var vislabāk ienākt Formulā 1,” turpināja austrālietis. “Žils (Bjanki) demonstrē lielisku sniegumu “Marussia” un tagad tāda iespēja (debitēt mazā komandā) varētu rasties arī Karlosam (Sainsam junioram). Man tas tikai palīdzēja. Kā pilots, protams, tu vēlies būt labākajā iespējamā komandā, taču man šī pakāpensikā pieeja noteikti palīdzēja.”

Tostarp pats Karloss Sainss juniors, kurš ir pārliecinošs līderis Formula Renault 3.5 sērijās, atzina, ka jebkura Formula 1 pieredze vēl šajā sezonā būs ļoti lietderīga, tomēr arī pats spānis par savu prioritāti uzstāda čempiona titula nodrošināšanu F-Renault.