“Toro Rosso” komanda apstiprinājusi, ka tās sastāvā 2015. gada sezonā startēs nesen “Red Bull” junioru programmā iekļautais holandietis Makss Verstapens, kurš tādejādi kļūs par visu laiku jaunāko F1 pilotu, ziņo portāls “www.autoeuro.lv“.

Verstapens “Toro Rosso” komandā nomainīs Žanu-Eriku Verņē, kamēr Daņils Kvjats saglabās vietu pamatsastāvā.

Šobrīd Verstapens ir pretendents uz titulu Eiropas F3 čempionātā, bet, debitējot F1 sacensībās nākamajā pavasarī, viņam būs tikai 17 gadi.

“Jau kopš septiņu gadu vecuma manas karjeras mērķis bija Formula 1, tādēļ šī iespēja ir sapņa piepildījums,” stāsta kādreizējā F1 braucēja Josa Verstapena dēls.

Joss Verstapens laika posmā no 1994. līdz 2002. gadam aizvadīja 106 posmus Formulā 1, pārstāvēja “Benetton”, “Simtek”, “Footwork”, “Tyrrell”, “Stewart”, “Arrows” un “Minardi” komandas, gūstot kopumā divus pjedestālus. 1994. gadā “Benetton” sastāvā viņš bija komandas biedrs Mihaelam Šūmaheram (tiesa, ne visos posmos), kurš tosezon ieguva savu pirmo F1 titulu.

Makss Verstapens piedzīvojis neticami strauju karjeras izaugsmi. Tikai 2013. gadā viņš kļuva par pasaules čempionu kartingā, bet šogad aizvada pirmo sezonu formulu sacensībās. No 27 aizvadītajām F3 sacīkstēm viņš ir uzvarējis astoņās.

Šobrīd arī nav skaidrības par to, ko nākamgad darīs Verņē, kura vietu “Toro Rosso” sastāvā ieņems Verstapens. Francūzis debitēja komandā 2011. gadā un starpsezonā zaudēja Danielam Rikjardo cīņā par vietu “Red Bull” komandā.

1 KOMENTĀRS

  1. Neesmu pārliecināts, ka JEV ir pelnījis tikt izmests no komandas. Mūsdienu F1 pamazām kļūst par jauno talantu šovu, kurā konkursantiem nav dots īpaši daudz laika, lai sevi pierādītu, jo rindā stāv neskaitāms daudzums citu gribētāju. Nebrīnīšos, ja Mclaren pēc šīs sezonas atbrīvosies no Magnusena līdzīgi kā šī komanda gandrīz sagrāva Peresa karjera.