Trīskārtējais Lemānas 24 stundu brauciena uzvarētājs Andrē Loterers jau nākamajā F1 čempionāta posmā Beļģijā “Caterham” komandas sastāvā nomainīs Kamui Kobajaši, ziņot portāls “www.autoeuro.lv“.

32 gadus vecais vācietis vislabāk ir pazīstams kā vadošais “Audi” komandas pilots tās LMP1 sacīkšu programmā, bet paralēli Loterers startē arī Japānas vadošajā formulu čempionātā “Super Formula”, kur šobrīd ierindojas otrajā vietā.

“F1LV

2011. gadā viņš kļuva par “Super Formula” (tolaik vēl “Formula Nippon”) čempionu. Tajā pašā gadā Loterers pirmo reizi uzvarēja Lemānā, panākumu atkārtojot arī 2012. gadā un šogad. Loterers ir arī 2012. gada WEC čempions.

Savukārt viņa pēdējā pieredze Formulā 1 ir testpilota loma “Jaguar” komandā 2002. gadā.

“Esmu sajūsmā par doto iespēju piedalīties F1 sacīkšu nedēļas nogalē,” atzīst Loterers. “Gribu pateikties “Caterham” F1 komandai par šo iespēju. Esmu gatavs izaicinājumam un nevaru vien sagaidīt, kad varēšu iekāpt mašīnā, lai mēģinātu dabūt no šīs nedēļas nogales visu iespējamo. Man būs ātri jāapgūst šis auto un jāpierod pie tā. Komanda ir sagatavojusi uzlabojumus, tāpēc būs nepieciešams pavadīt iespējami vairāk laika trasē treniņbraucienos, lai optimizētu mašīnas ātrumu.”

F1 posms leģendārajā Spā-Frankošamps trasē, kas būs Loterera debija Formulā 1, notiks jau šajā nedēļas nogalē. Pašlaik gan vēl netiek atklāts, cik sacīkstēs Loterers startēs “Caterham” sastāvā.

Turklāt Loterers šogad jau divas reizes ir startējis Spa trasē – ar “Audi R18 e-tron quattro” WEC 6H sacīkstes ietvaros maijā un pagājušā mēnesī Spa 24H sacīkstes ietvaros ar “Audi R8 LMS GT3” mašīnu.

“Caterham” uzsver, ka Loterers ir ļoti pieredzējis braucējs un noteikti ne tikai dod ieguldījumu komandas attīstībā, bet var sagādāt arī pārsteigumu sacīkstē Spā, kur ļoti bieži līst lietus un vācietis tiek uzskatīties par slapjas trases speciālistu.

Baumas par Kobajaši atlaišanu aizsākās uzreiz pēc tam, kad Tonijs Fernandess pārdeva “Caterham” komandu investoru grupai, kuras padomdevējs ir Kolins Kolless. Tiesa, “Caterham” vadība apgalvo, ka japāņu autosportists aizvien ir daļa no komandas.

Šogad Kobajaši izlēma atgriezties Formulā 1, lai gan viņam tika piedāvāts kļūt par “Ferrari” rūpnīcas pilotu GT sacīkšu programmā WEC pasaules čempionātā, kur viņš jau startēja 2013. gadā.