Amerikānis Aleksandrs Rosi šajā nedēļas nogalē Beļģijā piedzīvos debiju Formula 1 čempionātā, “Marussia” komandas sastāvā nomainot britu Maksu Čiltonu, raksta portāl “www.autoeuro.lv“.

Paziņojums no komandas tika sniegts vien ceturtdienas vakarā, kamēr jau šodien Spā-Frankošamps trasē norisināsies pirmie un otrie treniņbraucieni.

“Marussia” komandai Rosi kā rezervists pievienojās tikai jūlijā, bet pirms tam viņš kā testpilots bija “Caterham” sastāvā un aizvadījis arī vairākus piektdienu treniņbraucienus F1 posmu ietvaros.

Vēlāk Čiltons pats žurnālistiem apstiprināja, ka savu vietu atstājis labprātīgi, lai “Marussia” varētu to pārdot un iegūt līdzekļus.

Komandas vadītājs Džons Būts neslēpj, ka situācija šobrīd ir tālu no ideālas.

“Ļai gan mūsu sākotnējais mērķis nebija piedāvāt Aleksandram vietu pamatsastāvā uz šo sezonu, ņemot vērā apstākļus, esam gandarīti par iespēju viņam piedāvāt debitēt Formulā 1,” saka Būts. “Tomēr mēs ceram atrisināt situāciju normālā veidā un izrādīt cieņu saviem pastāvīgajiem pilotiem, atgriežot komandu iepriekšējā sastāvā tik ātri, cik vien iespējams. Tomēr līdz tam vēlam Aleksandram izdevušos nedēļas nogali un ar nepacietību gaidām, kad varēsim ieraudzīt viņa sniegumu trasē.”

22 gadus vecais Rosi jau vairākas sezonas darbojies kā F1 testpilots, tajā pašā laikā gūstot pieredzi zemāko klašu formulu čempionātos. 2011. gadā viņš izcīnīja augsto trešo vietu “Formula Renault 3.5 Series” čempionātā, bet pērn guva devīto vietu GP2. Arī šogad viņš startēja GP2 čempionātā, taču kopvērtējumā pašlaik ierindojas vien 16. pozīcijā.

Jau vēstīts, ka izmaiņas uz Beļģijas “Grand Prix” skārušas arī “Caterham” komandu, kuras sastāvā Andrē Loterers nomainījis Kamui Kobajaši. Ne vienā, ne otrā gadījumā netiek atklāts, uz cik ilgu laiku šīs izmaiņas ir plānotas.

1 KOMENTĀRS