Sebastians Fetels ir kļuvis par pirmo Formula 1 pilotu, kurš veicis jaunās Soču trases apli pirms oktobrī gaidāmā Krievijas GP.

Pēc Beļģijas GP posma “Red Bull” pilots veicis pāris apļus Soču trasē ar “Infiniti Q50” ielas auto. Nevar aizmirst, ka trase atrodas Ziemas Olimpisko spēļu ciematā un trases gatavību uzņemt Formula 1 posmu jau pagājušā nedēļā apstiprināja FIA komisija ar Čarliju Vaitingu priekšgalā.

“Man bija iespēja veikt pilnu apli un jāsaka, ka trasei ir interesanta konfigurācija ar labām ātro pagriezienu un tehnsiko sekciju kombinācijām,” paziņoja Fetels par Hermana Tilkes projektēto trasi.

Oktobrī pirmo reizi Formula 1 vēsturē risināsies Krievijas GP posms, lai gan sacīkstes ar šādu nosaukumu tika organizētas vēl 1913. un 1914.gadā. Soču trases garums ir 5,8 km un tajā ir 18 līkumi. Krievijas GP ir plānots uz 12.oktobri.

Fetels maina sacīkšu inženieri

Foto: Force IndiaSebastianam Fetelam 2015.gada sezonā būs jauns sacīkšu inženieris, jo esošais Žiloms Rokvelins tiks paaugstināts amatā. Kopā ar ‘Rokiju’ Fetels ir izcīnījis visus savus četrus titulus un abu sadarbība izrādījusies ļoti veiksmīga. Tomēr ņemot vērā Adriana Ņūvija pakāpenisko atkāpšanos no ikdienas pienākumiem “Red Bull”, komanda pamazām veido jauno tehniskās administrācijas shēmu un tajā Rokvelinam paredzēta būtiskāka loma nekā līdz šim. Žiloms Rokvelins joprojām apmeklēs Grand Prix posmus, tomēr Sebastianam Fetelam būs jauns sacīkšu inženieris un tas būs Žanpjero Lambise, kurš šobrīd strādā “Force India” vienībā un ir Serhio Peresa sacīkšu inženieris.

1 KOMENTĀRS

  1. Kaut arī trase izskatās gana interesanta, un doma par sacīkstēm olimpiskajā ciematā ir gana aizraujoša, F1 un FIA tomēr vajadzētu solidarizēties ar pārējo civilizēto pasauli un boikotēt Krievijas posmu. Šī valsts ir skaidri nodemonstrējusi, ka tai starptautiskas normas un citu nāciju pašnoteikšanās tiesības ir vienaldzīgas, tad nu lai turpina dzīvot savā “embargo zonā” grauzdami voblas un uzrīko jaunajā trasē Moskviču kausa izcīņu. Bet biznesam jau nav “morālās stājas”…

  2. Sen bija laiks Sebim mainīt sacīkšu inženieri. Rokijs acīm redzami nemācēja veidot stratēģijas konkurēt nespējīgām mašīnām. Labākais piemērs ir tas pats Rikjardo, kuram visu sezonu ir izcila stratēģija, kas ļauj finišēt priekšā komandas biedram, lai gan Sebs qualī ir ātrāks.