Kā jau tika prognozēts, FIA ceturtdien apstiprināja, ka Formula 1 komandām turpmāk būs aizliegts izmantot visa veida komunikāciju ar pilotu, kuras laikā pilotam tiek sniegta palīdzība mašīnas pilotēšanā. Turklāt aizliegums attiecas arī uz saziņu, kas informē pilotu par viņa ātrumu. Tas nozīmē, ka “Mercedes” vairs nedrīkstēs informēt abus pilotus, kuram no viņiem veicas labāk konkrētā sektorā, kā to komanda regulāri darīja iepriekš. Noteikumi stāsies spēkā jau ar Singapūras GP posmu un pa radio joprojām tiek atļauts ziņot par boksu apmeklējumu stratēģiju vai drošības informāciju.

Sakarā ar Mihaela Šūmahera pārvešanu uz viņa māju Šveicē radušies vairāki incidenti, kuru rezultātā bija jāizsauc policija. Vietējās policijas patruļas ieradās pie Šūmaheru villas Ženēvas ezera krastā, lai kontrolētu milzīgo masu mēdiju interesi par Šūmahera atgriešanos mājās. Kāda Krievijas TV grupa pat mēģināja organizēt tiešās translācijas pie Šūmahera mājas, kamēr policija palūdza to pārtraukt. Paralēli Šūmahru ģimene ir nolīgusi apsardzes kompāniju, kas patrulē pie mājas 24 stundas diennaktī. Šūmahera menedžere Sabīne Kema atkārtoti ir aicinājusi masu medijus un sabiedrību respektēt ģimenes privāto telpu. Kema tāpat arī apliecināja, ka Šūmahera atgriešanās mājās nebūt nenozīmē, ka viņa stāvoklis ir ievērojami uzlabojies un priekšā vēl ļoti garš rehabilitācijas ceļš.

“F1LV

“Pirelli” kompānija ir apstirpinājusi riepu sastāvus, kas tiks izmantoti nākamajos trīs posmos Singapūrā, Japānā un Krievijas GP. Uz nākamās nedēļas nogali Singapūras ielu trasi “Pirelli” piegādās mīkstās un supermīkstās, kamēr Japānā būs abi cietākie iespējamie riepu tipi – cietās un vidējās. Savukārt Krievijas GP laikā, kas joprojām ir zem lielas jautājuma zīmes, “Pirelli” sagatavojuši mīkstās un vidējās riepas. Tostarp Luiss Hamiltons ir kritizējis “Pirelli” par pārāk konservatīvo riepu izvēli uz Moncas posmu, jo piloti bez problēmām spēja iztikt ar vienu boksu apmeklējumu. Vienīgais risks Moncā bija sabojāt riepas, izplēšot tajās ‘caurumu’, kā to atkārtoti pirms pirmā pagrieziena izdarīja Niko Rosbergs, tādejādi uzdāvinot uzvaru Luisam Hamiltonam.

1 KOMENTĀRS

  1. Radio ierobežojums viennozīmīgi velk uz vienu iemeslu – Mercedes duets. ROS ir pilots, kurš spēj izmantot lielu informācijas daudzumu, lai uzlabotu savu sniegumu, kamēr HAM ir patstāvīgāks. Skaidrs, ka šajā cīņā FIA grib piegriest skābekli konkrētam pilotam, lai titulu izcīnītu otrs.