Līdzīgi kā lielākajā daļā sacīkšu, arī Sanmarino Lielās Balvas izcīņā pērn visās trijās klasēs uzvarēja spāņu braucēji Alekss Rinss, Pols Espargaro un Horhe Lorenco. 2012.gadā Moto3 klasē ātrākais bija itāļu izcelsmes vācieties Sandro Kortēze, bet karaliskajā MotoGP klasē pēdējais uzvarētājs ārpus Pireneju lielākās valsts braucējiem bija Valentino Rosi 2009.gadā. Pēc 12 šās sezonas posmiem MotoGP klases kopvērtējumā Markesam ir 288, Dani Pedrosam 199, Rosi 189 un Lorenco 157 punkti. Moto2 klasē kopvērtējuma līderis Rabats apsteidz savu komandas biedru Miku Kalio par 17 punktiem. Moto3 klasē Džekam Milleram ir 179, Aleksam Markesam 166, Rinsam 150 punkti.

Aldis Putniņš: Iepriekšējais posms Silverstonā ir devis pamatotas cerības uz to, ka MotoGP klasē būs atgriezusies cīņa par uzvaru. Lai gan Marks Markess izcīnīja kārtējo panākumu, viņam uzvara nāca smagā cīņā ar Horhi Lorenco
“Iepriekšējais posms Silverstonā ir devis pamatotas cerības uz to, ka MotoGP klasē būs atgriezusies cīņa par uzvaru. Lai gan Marks Markess izcīnīja kārtējo panākumu, viņam uzvara nāca smagā cīņā ar Horhi Lorenco, kurš uz sezonas otro pusi ļoti pamanāmi ir pacēlis savu snieguma līmeni. Savukārt priekš Valentīno Rosi sacīkste Misano trasē būs māju posms (trase atrodas 20 minūšu braucienā no viņa dzimtās pilsētas) un itālietim ir visas iespējas papildināt savu astoņu goda pjedestālu krājumu šajā sezonā. Tomēr visvairāk šis posms uzrunā ar savu skanīgo nosaukumu: “Gran Premio de San Marino e della Riviera di Rimini”.”

“F1LV

MotoGP Sanmarino GP kanālā VSB komentēs Tāls Meļķis un Aldis Putniņš.

MotoGP Sanmarino GP kanālā VSB:
• Svētdien, 14.septembrī 11:45 MotoGP Sanmarino GP. Moto2.
• Svētdien, 14.septembrī 13:05 MotoGP Sanmarino GP. MotoGP.
• Svētdien, 14.septembrī 14:30 MotoGP Sanmarino GP. Moto3.