Ar Lukaša di Grasi uzvaru noslēdzies pirmais FormulaE posms, Pekinas ePrix. Mazāk kā apli pirms beigām sacīsktes vadībā bija Nikolā Prosts un Niks Haidfelds. Viņi abi cīnījās par pirmo vietu, taču pēdējā līkuma Prosts uztriecās virsū Haidfeldam, līdz ar to abi braucēji izstājās.

Venturi komandas braucējs Haidfelds pakāpās no ceturtās uz otro vietu laikā, kad braucēji mainīja mašīnas sacīkstes vidus daļā. Pēc labas izejas no iepriekšējā līkuma Haidfelds tika blakus Prostam, taču Prosts sāka griezties kreisi, un uztriecās virsū Haidfeldam.

Vāciešu braucējs Haidfelds saslīdēja, uz trases apmalēm palecās un gaisā sāka kūleņot, taču par laimi viņš nav cietis. Pēc sadursmes arī e.Dams komandas pārstāvis Nikolā Prosts nespēja iegriezt pēdējā līkumā, un līdz ar to uzvaru izcīnīja Lukašs di Grasi no Audi-Sport atbalstītās Abt komandas.

Franks Montagny, kurš sacīksti sāka no astotās vietas, finišēja otrajā vietā ar savu Andretti Autosport “Spark-Renault SRT_01E” formulu.

Francūzis ieguva vietu pirmajā aplī, kad apdzina Šarlu Piku, pēc tam pacēlās uz piekto vietu, kad braucēji sāka doties boksos, un pēc sava ‘pitstopa’ nonāca ceturtajā vietā.

Sems Bērds, kurš startēja tikai no divpadsmitās vietas finišēja pēdējā pjedestāla pozīcijā, pēc tam kad Daniels Abts tika sodīts par vairāk enerģijas izmantošanu nekā atļauts.

Abts, pēc soda saņemšanas, tika klasificēts desmitajā vietā, aiz Pika, Mahindra braucēja Karuna Čandoka, Žeroma d’Ambrozio, Oriola Servija un Nelsona Pikē juniora.

Prosta un Haidfelda sadursme:

Izsakiet savu viedokli par pirmo FormulaE sacīksti un pēdējā līkuma avāriju komentāros.

1 KOMENTĀRS

 1. Pārkāpšana otrā mašīnā sacīkstes vidū bija interesanta lieta. Un boksu celiņš bija ļoti līkumots – izskatījās, ka jābrauc pa iekšpagalma labirintiem.

  Kā pie pirmās sacīkstes, nevar vēl saprast kurš ir kurš un kam jājūt līdzi. Likās, ka nebūs nekāda intriga, bet tomēr cīņa pēdējos apļos bija interesanta. Avārija gan bija pilnīgi lieka. Labi, ka nesatraumējās.

   • nu un? taapat arii daudzi smejas par kveelajiem oval-griezeeju piekriteejiem. neviens no amiishu seriaalu entuziastiem nespeej attaisnot restartus. nevienaa citaa sportaveidaa, kur tiek noteikts uzvareetaajs distancee, nav maaksliigi intrigai domaati restarti. nevienaa no olimpiskajiem sportiem tas taa nenotiek. un kur nu veel autosportaa.

    tas ir fakts. un to vari iebaast tam ovaalu pazineejam ar staazhu gan sejaa, gan tajaa otraa galaa.

   • Nu vecīt, relax. Ar visiem restartiem uzvar ātrākais nevis lēnākais. Ir viens divi plānotie, par kuriem visi zina, un reizēm pa 7, 8, etc neplānotie, jo pie jebkuras saslīdēšanas izmet dzelteno, tā kā braukšana aiz drošibas mašinas notiek un notiks.Restarti jau nemaina vietu kārtību, labi plānotajā kādu uz boksu rēķina apdzīsi, bet ja būsi astē tād tāpat nekur uz priekšu netiksi. Tas protams ir publikai, lai daudz maz braucēji būtu kopā, un tā kā nosēdēt un skatīties kā brauc 400 apļus var būt pagrūti, tad plānoto dzelteno karogu laikā var aizšaut uz WC vai apmainīt tukšās budweiser bundžas pret pilnām. Vienkārši novelc savu “augstprātīgā f1 līdzjutēja mētēlīti” un iesvied krūmos un paskaties kas citur notiek. Arī F1 neiztiek bez mākslīgiem intrigas elementiem 🙂

   • Taali, es jau nesaku ka ka nav kruta Indy. katram savs. kam maate, kam meita. citam maniakam veel vecaamaate. ja tev tas patiik kas notiek Amerikas ovaalos- viss kaartiibaa. tomeer tam visam ar sportu ir attaals sakars. tiirs shows. taapat kaa trakie Red Bull leeceeji ar motocikliem. X-fighters laikam vinjus sauca. nu luuk, NASKAR un Indy ir tas pac. tups, Holliwudas tipa action. manaa uztveree.

    un jebkuraa gadiijumaa- shis domeens saucas f1.lv domaaju ka man te ir visas tiesiibas velkaat Pirmaas Formulas meeteli. un neba F1 liidzjuteeji nemitiigi censhas paarliecinaat ka formula ir paaraaka par Indy. to taapat visi zin. ir otraadi. jau izsenis sheit daudzi ovaalainie propogandee ka F1 suxx.

   • 🙂 Es mierīgi varu skatīties gan F1, gan NASCAR, gan INDY, MotoGP un MX1 pieķerot klāt. Laikam pat neienāk prātā dalīt kurš labāx, vai kurš sliktāx :). Nu ja Tev tik jūtīga dvēsele nu ko padarīsi, skaties tikai F1, turpmāk zināsim ka briesmīgie vārdi N***** un I*** tevi satrauc nepajokam. 🙂

   • Teikšu tā – nav jēgas skaldīt matus un mēģināt salīdzināt Indycar ar F1, abiem šiem seriāliem ir pilnīgi atšķirīgi gēni un būtība. Nevar salīdzināt alu un hamburgeru ar fraņču virtuvi. Par Formulu E – vot tas gan rihtīgs čušššsss….Un to Prostu vajag nobānot no autogonkām po žizņenno! Šitāds bomis! Tā jau citus nosist var! Āmurs gatavais, Papum kauns pa visu ģīmi trinot prom no televizoriem, labi vēl ka viss ”labi” beidzās