Bijušais Formula 1 pilots Andrea de Čezariss svētdien ir gājis bojā motocikla avārijā, ziņo Itālijas mediji.

55 gadus vecais De Čezariss cietis avārija svētdienas pēcpusdienā netālu no Romas, kad lielā ātrumā ietriecies ceļa nožogojumā.

“F1LV

Itāļu bijušais Formula 1 pilots savulaik bija viens no pieredzes bagātākiem braucējiem – De Čezariss 14 gadu periodā un 10 komandu sastāvos ir piedalījies 208 Grand Prix posmos. Turklāt itālietim pieder rekords ar visvairāk startiem Formulā 1 bez izcīnītas uzvaras. Labākais De Čezarisa panākums bija otrā vieta 1983.gada sezonā Vācijas un DĀR GP posmos. De Čezariss Formulā 1 debitēja 1980.gadā, bet savai F1 karjerai punktu pielika 1994.gadā.

De Čezaris savulaik kļuva par jaunāko pilotu, kas izcīnījis pirmo starta pozīciju – 1982.gada Longbīčas GP. Šobrīd šis rekords pieder Sebastianam Fetelam. Turklāt itālietis bija Mihaela Šūmahera komandas biedrs “Jordan” sastāvā 1991.gadā sacīkstē Spa, kad vācietis piedzīvoja savu slaveno debiju F1.

Jāsaka, ka līdz ar to šī diena (5.oktobris) Formula 1 pasaulei ir izvērtusies visai bēdīga. Jau ziņojām, ka svētdienas sacīkstē Japānā smagu avāriju piedzīvoja “Marussia” pilots Žils Bjanki.

Arī tviterī vairākas F1 komandas paudušas savu cieņu bojā gājušam bijušajam F1 pilotam.

1 KOMENTĀRS

  1. Skumji… Man savulaik patika, kā šis itālietis brauc – riskanti un bezbailīgi. Ja kas, viņa veikums šeit pieminētajā 1991.g. Beļģijas GP ir daudz lielākas atzīmēšanas vērts, nekā formālā Šūmahera F1 debija. Tajā sacīkstē de Čezariss kā līdzīgs ar līdzīgu sitās ar visām McLaren, Williams un Benetton zvaigznēm un būtu finišējis vismaz otrais, ja nenosviltu dzinējs.