Sebastiana Fetela pāreja uz “Ferrari” komandu varētu būt labas ziņas itāļu vienībai, tomēr pašam četrkārtējam pasaules čempionam tas nenesīs tūlītējus panākumus, uzskata Nikijs Lauda.

Fetelam jauns izaicinājums

“Jā, arī mani tas pārsteidza,” paziņoja Lauda par Fetela lēmumu pamest “Red Bull”. “Vai vismaz paziņojuma laiks pārsteidza. Neviens to negaidīja Suzukā. Fetels acīmredzot savu lēmumu komandai paziņoja piektdienas vakarā pusdeviņos. Bez jebkāda brīdinājuma. Man ir tikai viens jautājums – vai viņš pirms tam informēja arī Didi Matešitcu (“Red Bull” īpašnieku)? Ja viņš to izdarīja, tad viss kārtībā.”

Tomēr Nikijs Lauda uzsver, ka veids, kādā Fetels paziņoja komandai par savu aiziešanu, tikai parāda to, ka viņš vairs nav pārāk labās attiecībās ar komandas vadību, tostarp Helmutu Marko. Taču austrietis arī piekrīt, ka gadījumā, ja Fetels ir konstatējis, ka “Red Bull” vairs nestrādā viņa labā, vācietim ir tiesības meklēt jaunu komandu un jaunus izaicinājumus. Tieši “Ferrari” komandas krīze varētu būt tas jaunais izaicinājums.

Tūlītēji panākumi nesekos

“La Repubblica” apgalvo, ka Fetels ir parakstījis trīs gadu līgumu ar kopējo vērtību 60 miljoni Eiro un līgumā ir paredzēta klauzula pagarināt līgumu vēl uz diviem gadiem līdz pat 2019.gadam. Protams, Fetelam pienāksies arī dāsni bonusi, ja viņam izdosies izcīnīt uzvaras sacīkstēs vai kļūt par čempionu “Ferrari” sastāvā. Turklāt pēc avīzes ziņām sarunas ar “Fiat” vadītāju Serhio Marčioni Fetelam sākās jau augustā.

“”Ferrari” komandai pēc daudzu gadu krīzes tas varētu būt jaunas ēras sākums,” atzīst Lauda. “Tas ir kā Šūmahera gadījumā – arī tagad viņiem ir jauns četrkārtējs čempions, kuru komandā visi respektēs. Tomēr paies laiks līdz šī sadarbība varētu nest augļus. Viņš visdrīzāk necīnīsies par titulu uzreiz, jo komandai vajadzēs vairāk laika, lai uzbūvētu ļoti labu mašīnu. Turklāt es nesaprotu, kāpēc “Ferrari” nav paziņojuši par savu līgumu ar Fetelu – kāpēc viņi ir tik stulbi, ka nereaģēja uzreiz pēc “Red Bull” paziņojuma.”

Ko darīs Alonso?

Nākamais loģiskais jautājums ir attiecībā uz Fernando Alonso nākotni un Nikijs Lauda ir pārliecināts, ka spāņa līgums ar “Ferrari” tika lauzts jau iepriekšējā ceturtdienā. “Sport Bild” ziņo, ka “McLaren Honda” ir piedāvājusi Alonso 40 miljonu USD līgumu sezonā, tomēr Rons Deniss vēlas piesaistīt Alonso vismaz uz divām sezonām. Tikmēr parādījušās baumas, ka pats Alonso ir gatavs paņemt ‘brīvlaiku’ no F1 2015.gada sezonā, lai sagatavotos un kopā ar savu draugu Marku Vēberu piedalītos slavenajās Lemānas 24 stundu sacīkstēs, kuras spānis apmeklēja šajā gadā.

1 KOMENTĀRS

  1. domaju ka lielaa meeraa Fetela leemumu izshkjiira Marko diivainaa riiciiba. kad vinjsh ar saviem necienjas pilnajiem komentaariem pret 4kaarteeju chempionu iztureejaas kaa pret puisheli.

    bet, vai tik nav taa ka Sebs izmeta aaraa Alonso no Skudeerijas kaa runci no pienotavas? neticaas ka vinjsh njemtu briivlaiku aiz labas gribas. un ko tad Maklaaren bremzee un nenoalgo vareno spiedeeju jau uz naakamo sezonu?

  2. Teikšu tā-kamēr Ferraris nav pateicis neko tikmeer taas ir spekulaacijas! Alo pats pirms meenesha teica,ka brauks Ferraros liidz liiguma beigaam….un ar iespeeju pagarinaat veel uz 2 sezonaam….Kimiii nosleegs karjeru peec liiguma beigaam un brauks rallijaa un Bjankii buutu Kimii vietaa,ja nebuutu shiis tragjeedijas! U

  3. Teikshu taa- Kameer Ferraris nav oficaali neko teicis un Vettels arii tikmeer taas visas ir spekulaacijas!
    Alo pirms meenesha teica,ka brauks liidz liiguma beigaam Ferraros un iespeejams pagarinaas liigumu veel uz 2 sezonaam…Kimiii buus arii liidz liiguma beigaam Ferraros un nosleegs karjeru!
    Tik pat labi Honda vareetu maksaat Vettelam 80…Gaidam oficaalas zinjas 🙂