Bernijs Eklstons otrdien piedalījās pasākumā, kur Azerbaidžānas jaunatnes un sporta lietu ministrs Azids Rahimovs prezentēja Baku trases jauno konfigurāciju, kur notiks 2016.gada Eiropas GP posms.

Trase ir Hermana Tilkes garadarbs un tajā ir 2,2km gara taisne. Tomēr pats interesantākais ir fakts, ka Baku notiks 2016.gada Eiropas GP posms.

“Mēs ļoti cieši strādājām ar ermanu Tilki un viņa komandu jau kopš 2013.gada,” skaidroja Rahimovs. “Mūsu uzdevums bija vienkāršs – radīt trasi, kas ir pietiekami unikāla, ka spēs uzreiz iekarot stabilu vietu F1 kalendārā starp aizraujošākajiem posmiem un kļūs par pilotu un līdzjutēju iecienītu trasi. Taču pats galvenais mēs vēlējāmies ar šo trasi nodemonstrēt Baku pilsētas labākās īpašības un esmu sajūsmā, ka ar šo trasi tas ir izdevies.”

Trasē ir izveidota vairākas interesantas un tehniski sarežģītas sekcijas. Piemēram, ļoti šaurs trases nogrieznis, kas ved kalnā un atrodas vecpilsētā. Tur tiks atalgoti piloti ar vislielāko pilotēšanas precizitāti un drosmi, skaidroja Hermans Tilke, kurš arī piedalījās atklāšanas pasākumā. Turklāt trasē ir 2,2 km gara trase gar promenādi, kur mašīnas sasniegs maksimālos ātrumus.

1 KOMENTĀRS

  1. Ja tās ir tās pašas šaurās Baku vecpilsētas ielas, pa kurām GT1 blaktis vilkās, tad nu i nafig to F1 posmu, apdzīšana ir neiespējama! Pat Mercedes/Ferrari pret Marussia/Caterham. Bet nu AZ šeihi ir samaksājuši Bernija onkulim. Trases konfigurācija ir 10X tizlāka nekā Long Beach, St. Petersburg un Toronto.