Ar leģendārā Valentīno Rosi otro uzvaru sezonā, noslēgusies MotoGP Austrālijas GP sacīkste, Filipailendas trasē. Pateicoties citu braucēju neveiksmēm uz pjedestāla kāpa arī Rosi komandas biedrs Horhe Lorenco, un Bredlijs Smits. Līdz finišam tika tikai 14 braucēji.
Rosi savu 250. galvenās klases sacīksti sāka tikai no 8. starta vietas, bet spēja aizcīnīties līdz otrajai vietai. 10 apļus pirms sacīkstes beigām Marks Markess piedzīvoja kritienu no līderpozīcijas. Šī bija Rosi 108 karjeras uzvara, un 82 galvenajā klasē. Pirmo reizi kopš 2008. gada Lemānas sacīkstes “Yamaha” braucēji aizņēma visu pjedestālu.
Lorenco nebija ātrs sacīkšu otrajā pusē, viņu apdzina Kels Kračlovs ar “Ducati”, un strauji tuvojās arī Pols Espargaro, taču abi pēdējos apļos piedzīvoja kritienus, kas deva iespēju Lorenco finišēt otrajā vietā. Bredlijs Smits izcīnīja savu pirmo MotoGP pjedestālu.
Andrea Doviciozo šķērsoja finiša līniju kā ceturtais, kamēr Hektors Barbera palika augstajā piektajā vietā. Savā 200 GP sacīkstē Alvāro Bautista finišēja 6. vietā, bet Bautistas komandas biedrs, Skots Redings sacīksti pabeidza septītajā vietā.
Hiroši Aojama, Alekss de Andželiss un Nikijs Heidens noslēdza pirmo desmitnieku.
Pēc tam kad pagājušajā nedēļas nogalē Marks Markess nodrošināja sev čempiona titulu, viņš piedzīvoja kritienu, ļoti līdzīgi kā vairāki citi braucēji. Kritienu sacīkstes pirmajā daļā piedzīvoja Karels Ābrahams. Sacīkstes sākumā sadursmi piedzīvoja Andrea Janone, un Danijs Pedrosa, līdz ar to Janone nokrita, bet Pedrosa devās boksos dēļ motocikla problēmām.
Sadursmi piedzīvoja arī Stefans Bradls, un Alekss Espargaro. Bradls pēc ietriekšanās Espargaro piedzīvoja kritienu, kamēr dažus līkumus vēlāk dēļ bojājumiem, trases malā apstājās Espargaro. Broks Parks izstājās sacīkstes vidusdaļā iebraucot boksos, dēļ tehniskām problēmām.
Pols Espararo piedzīvoja kritienu cenšoties noķert Lorenco, lai tiktu pie sava pirmā MotoGP pjedestāla, kamēr Kels Kračlovs nokrita pēdējā aplī, no garantētas otrās vietas.
Moto2 sacīkstē uzvaru izcīnīja Maveriks Vinjaless, kurš nākošgad debitēs MotoGP ar “Suzuki” motociklu, kamēr Moto3 uzvaru izcīnīja mājnieks Džeks Millers, kurš arī nākošgad pārcelsies uz MotoGP klasi.
V | Punkti | Nr. | Braucējs | Motockils | Laiks/atst. |
1 | 25 | 46 | Valentino ROSSI | Yamaha | 40’46.405 |
2 | 20 | 99 | Jorge LORENZO | Yamaha | 10.836 |
3 | 16 | 38 | Bradley SMITH | Yamaha | 12.294 |
4 | 13 | 4 | Andrea DOVIZIOSO | Ducati | 14.893 |
5 | 11 | 8 | Hector BARBERA | Ducati | 30.089 |
6 | 10 | 19 | Alvaro BAUTISTA | Honda | 30.154 |
7 | 9 | 45 | Scott REDDING | Honda | 30.158 |
8 | 8 | 7 | Hiroshi AOYAMA | Honda | 33.166 |
9 | 7 | 15 | Alex DE ANGELIS | Forward Yamaha | 33.577 |
10 | 6 | 69 | Nicky HAYDEN | Honda | 34.144 |
11 | 5 | 68 | Yonny HERNANDEZ | Ducati | 39.468 |
12 | 4 | 9 | Danilo PETRUCCI | ART | 56.684 |
13 | 3 | 70 | Michael LAVERTY | PBM | +1’12.813 |
14 | 2 | 63 | Mike DI MEGLIO | Avintia | +1’28.050 |
Netika klasificēti | |||||
35 | Cal CRUTCHLOW | Ducati | 1 Aplis | ||
44 | Pol ESPARGARO | Yamaha | 3 Apļi | ||
41 | Aleix ESPARGARO | Forward Yamaha | 7 Apļi | ||
6 | Stefan BRADL | Honda | 8 Apļi | ||
93 | Marc MARQUEZ | Honda | 10 Apļi | ||
23 | Broc PARKES | PBM | 14 Apļi | ||
26 | Dani PEDROSA | Honda | 21 Apļi | ||
29 | Andrea IANNONE | Ducati | 22 Apļi | ||
17 | Karel ABRAHAM | Honda | 23 Apļi |