ASV GP organizatori ir neapmierināti, ka četrkārtējais pasaules čempions Sebastians Fetels būs spiests izlaist sestdienas kvalifikāciju Ostinas trasē dēļ dzinēju resursa pārsniegšanas.

“Red Bull” pilots kvalifikācijas sesiju skatīsies no boksiem, jo Fetelam pienāksies starta pozīciju sods par sestā dzinēja izmantošanu un šajā gadījumā komandai ir saprātīgāk ietaupīt jaunā motora resursu un vispār izlaist kvalifikācijas sesiju, startējot no boksu celiņa.

“F1LV

“Tas ir pagalam muļķīgi,” komentēja Fetels. “Cilvēki ieslēgs televizoru un redzēs pilotu, kas sēž boksos un kvalifikācijas laikā neko nedara.”

Turklāt nevar aizmirst, ka ASV GP posmā nepiedalīsies divas komandas un vēl Fetela izstāšanās no kvalifikācijas padarīs šos sesiju ļoti ‘šķidru’.

“Tas ir ļoti slikti,” trases līdzīpašnieks Bobijs Epšteins paziņoja intervijā “The Guardian”. “Es vēlētos arī Fetelu redzēt gan kvalifikācijā, gan uz starta laukuma svētdien. Tas neietekmēs mūsu biļešu tirdzniecību, jo vairums cilvēku ierodas skatīties šovu kopumā, taču tas ir ļoti nelāgs precedents.”

Abu mazo komandu pazušana ir pacēlusi smagus jautājumus, kas šobrīd jārisina Formula 1 čempionātam un Epšteins uzskata, ka F1 vajadzētu pamācīties no NASCAR.

“Formulā 1 vajadzētu veidot personības un tās izvirzīt priekšplānā,” paziņoja Epšteins. “NASCAR to spēj ļoti labi. Cilvēki vislabāk reaģē uz cilvēkiem, viņi nereaģē uz dzelzs izstrādājumiem.”

1 KOMENTĀRS

    • liidz kautkaadai 5-6 vietai Fekja noteikti aizkaarpiisies. Ostinas trasee ir daudz apdziishanas iespeeju.

      baigi patiik taa trase. vareetu teikt ka miiljaakais no visiem Tilkadromiem. otrajaa vietaa Turcijas aplis, treshajaa Malaizija. diezgan regulaati pabraukaaju augshmineetaas trases ieksh GRID Autosport.