Lai gan “Force India”, “Lotus” un “Sauber” komandas turpina lūgt finansiālo palīdzību Bernijam Eklstonam un Formula 1 finansu portfeļa turētājiem “CVC Capital Partners”, “Caterham” komanda ir tā, kas ir saņēmusi atbalstu. “Caterham” komanda, kura jau bija sākusi bankrota procedūru, savāca nepieciešamos 2,35 miljonus sterliņu mārciņu, lai piedalītos pēdējā čempionāta posmā Abu Dabi. Izrādās, ka savu palīdzību sniedzis arī Eklstons, kurš šo “Caterham” akciju iepriekš bija nodēvējis par ‘ubagošanu’. “Viņi vēlējās piedalīties pēdējā posmā un mēs nogādājām visas kravas tur par velti,” paziņoja Eklstons. “Vismaz esam viņiem palīdzējuši – esam izdarījuši to, ko mums nebija pienākums darīt. Mēs pat nolīgām vēl vienu čarterreisu, lai nogādātu viņus.”

Vakar tika izplatītas ziņas, ka Žils Bjanki no Japānas ir pārvests uz Franciju un turpinās ārstēties Nicā. Pēc pilotu vecāku paziņojuma var spriest, ka Bjanki vairs neatrodas mākslīgi izraisītajā komā, tomēr joprojām ir bez samaņas. Šobrīd 25 gadus jaunais pilots elpo patstāvīgi un viņa dzīvības pazīmes ir stabilas, lai gan stāvoklis joprojām tiek klasificēts kā kritisks. “Šobrīd viņa ārstēšanas process ieiet jaunā fāzē, kas saistīta ar smadzeņu darbības uzlabošanu,” teikts paziņojumā. Tostarp nelielas informācijas druskas parādījušās arī par Mihaelu Šūmaheru. Viņa draugs un bijušais Formula 1 pilots Filips Štreifs, kurš pēc 1989.gadā pārdzīvotās avārijas ir piesaistīts ratiņkrēslam, atzina, ka vācietim ‘kļūst labāk’. “Viss ir nosacīti,” skaidroja Štreifs. “Viņš nespēj runāt. Līdzīgi, kā es, viņš ir ratiņkrēslā un ir paralizēts. Viņam ir atmiņas un runas problēmas.”

Kamēr Formula 1 gatavojas noslēguma posmam Abu Dabi, Formula E čempionāts šajās brīvdienās aizvadīs otro posmu Malaizijā ‘Putaraya ePrix’. Nevar aizmirst, ka Formula E čempiontātā startē 10 komandas un daudzi bijušie Formula 1 piloti, tostarp pirmā posma uzvarētājs Luka di Grasi, kurš pārstāv “Audi Sport Abt” komandu. Jāpiebilst, ka Formula E sacīkstes Latvijas teritorijā translē “Setana Sport Eurasia” kanāls, kā arī varat sacīksti vērot internetā: http://www.fiaformulae.com/en/live-streaming.aspx

1 KOMENTĀRS

  1. Nu ja jau Luka di Grasi var šai “ecoštruntā” uzvarēt tad varu iedomāties kādā līmenī ir pati E-Formula.
    F-1 tas Grasis bija reāls autsaiders,bez reālām iepējām tikt labā komandā un vinnēt kaut vienu sacīksti.

    p.s. noskatījos to sacīksti kurā Haidfelds krašu uzrīkoja-avārijas gan kā F-1,iespaidīgas.