Marks Vēbers ir noraizējies par virzieu, kurā šobrīd uzņēmis kursu Formula 1 čempionāts un atzīst, ka ‘tās vairs nav sacīkstes, kas reiz bija’.

Vēbers pameta F1 čempionātu tieši pirms V6 turbo ēras sākuma un pievienojās WEC sērijām, kur startē “Porsche” komandas sastāvā.

“Jāsaka, ka šobrīd ir arī lietas, kas ir svarīgākas un lielākas par Formulu 1,” paziņoja Vēbers. “Es runāju par kopējo šī sporta stāvokli un labklājību laikā, kad no skatuves noiet divas mazās komandas.”

Foto: Aldis Putniņš
Foto: Aldis Putniņš

“Turklāt arī jaunie noteikumi ir pārāk radikāls pagriziens,” turpināja Vēbers. “Paskatieties kaut vai uz Raikonenu. Tās vairs nav sacīkstes. Ja šīs sacīkšu mašīnas varētu pilotēt uz spēju robežām, tad Raikonens būtu virsotnē – viņš uzrādītu vienu ātrāko apli pēc otra. Arī viņš pats ir pilnībā vīlies par šo situāciju.”

“Jāsaka, ka arī Bernija Eklstona paziņojumi par to, ka Formulai 1 nav vajadzīga jaunās paaudzes auditorija, man šķiet ļoti, ļoti interesanti,” turpināja austrālietis. “Taču es neesmu pārliecināts, ka skatītāji vēlas maksāt 400 Eiro par biļeti, lai redzētu, kā uz starta stājas 17 gadus jauns pilots. Mums ir bijuši citi gadījumi ar jauniem un talantīgiem pilotiem – Alonso, Kimi. Taču tajos laikos tie bija īpaši gadījumi un toreiz formulas bija ļoti sarežģīti pilotēt, jo īpaši fiziskajā ziņā. Iespēja pieļaut kļūdu bija krietni lielāka. Tagad ir gandrīz apkaunojoši, kad F1 mašīna izbrauc no boksiem – tā ir kā nedaudz uzlabota GP2 formula – tā vairs nav Formula 1, kas reiz bija.”

“Tagad pilotiem nepārtraukti ir jāuztraucas par riepām,” atzina Vēbers. “Tas ir ļoti sarūgtinoši ne tikai no pilotu, bet arī no fanu viedokļa. Arī DRS sistēma ir apkaunojoša – tas ir tik atšķitīgi no 2000šo gadu vidus. Es domāju, ka attīstības virziens, kurā devusies F1 pēdējos trīs četros, gados nedod nekādus ieguvumus līdzjutējiem. Četri boksu apmeklējumi? Kas tas ir? Nemaz nerunājot par maksas pilotiem. F1 vajadzētu startēt absolūti pašiem labākajiem pilotiem, taču daudzi, kuriem tur būtu jābūt, vienkārši nespēj atļauties samaksāt 400’000 Eiro pat par vienu testu dienu.”

1 KOMENTĀRS

  1. Virziens kurā iet F1 ir pareiz, tikai nav pareizs šī virziena izpildījums. Nu uztaisīja riepas no košļājamās gumijas tagad visi priecājās cik jauki izskatās ka visa trase nosēta ar gumijas atliekām un mašīnas ik pēc 5 apļiem brauc boksos, vaitad nevarēja kaut kā maigāk pieiet šim jautājumam!?! Dzinējiem jau arī nav ne vainas tikai priekškam viņus neļauj attīstīt? Par DRS es vispār negribu runāt, mākslīgi uztaisīt šovu arī nevajadzēja, no apdzīšanas esam pārgājuši uz apsteigšanu. Nu par maksas pilotiem grūti kaut ko iebilst, no viņiem vaļā tāpat netiks.

  2. ..droši vien, kā nekā viss plūst un viss mainās, un jau Pliekšānu Jānis daiņoja, ka “Pastāvēs, kas pārmainīsies”.

    BET –

    to pat var sacīt arī paša MW sakarā – šis vairs nav tas Marks, kas reiz smacēja cauri Les Combes mellā Minardi ar lieliem dzelteniem burtiem KL uz sidepodiem.. (manis pirmais dabā skatītais F1 kārs ‘in action’, skats un iespaids (tsk. reāls triecienvilnis no trokšņa) bija tādi, ko nekad nevarēs aizmirst).