Formula 1 braucējs Niko Hilkenbergs 2015. gadā piedalīsies Lemānas 24 stundu sacīkstēs, pārstāvot “Porsche” komandu, ziņo portāls autoeuro.lv.

Hilkenbergs turpinās startēt F1 čempionātā, kur pārstāvēs “Force India” vienību. Starts Lemānas sacīkstēs viņa F1 programmu neietekmēs, neskatoties uz to, ka sagatavošanās nolūkā viņam būs jāpiedalās arī FIA WEC čempionāta posmā Spā trasē.

Hilkenbergam būs jāapgūst ne vien tas, ka trasē vienlaikus atrodas daudz lēnākās GT klases mašīnas, bet arī jāpierod pie braukšanas diennakts tumšajā laikā.

Vācietis tiek uzskatīts par vienu no talantīgākajiem braucējiem F1 čempionātā, lai gan nekad nav spējis iekļūt kādā no vadošajām komandām.

Pēdējo reizi aktīvs F1 pilots Lemānā startēja 2009. gadā, kad toreizējais “Toro Rosso” braucējs Sebastjans Burdē uz slavenajām diennakts sacensībām bija pievienojies “Peugeot” vienībai.

“Porsche” rūpnīca nolīgusi Hilkenbergu, jo nākošgad Lemānā startēs ar trim LMP1 klases mašīnām, taču vēl nav zināms, ar ko kopā Hilkenbergs dalīs savu auto. Zināms vien, ka pārējos divus prototipus arī nākamgad pilotēs Marks Vēbers, Timo Bernhards, Brendons Hārlijs, Nils Jani, Romēns Dumā un Marks Lībs.

2015. gadā Lemānā LMP1 klasē startēs ne vien “Porsche”, “Audi” un “Toyota” rūpnīcu komandas, kas savā starpā cīnījās jau šogad, bet arī “Nissan”.

1 KOMENTĀRS