Karloss Sainss juniors, kurš šogad kļuva par “Formula Renault 3.5” čempionāta uzvarētāju, ticis pie līguma ar F1 komandu “Toro Rosso”, ziņo portāls autoeuro.lv.

20 gadus vecais spāņu autosportists, kurš ir pazīstamā rallija braucēja Karlosa Sainsa dēls, kļūs par komandas biedru citam F1 debitantam Maksam Verstapenam.

Komandu pametīs abi līdzšinējie vienības braucēji Daņils Kvjats un Žans-Ēriks Verņē. Kamēr Verņē nākotne ir neskaidra, Kvjats jau vienojies ar “Red Bull” komandu, kurā nomainīs četrkārtējo F1 čempionu Sebastjanu Fetelu.

Sainss juniors šonedēļ “Red Bull” sastāvā piedalījās F1 pēcsezonas testos Abū Dabī.

“Šis bija mans mērķis jau kopš pievienošanās “Red Bull” jauno braucēju programmai,” par iespēju debitēt F1 čempionātā izsakās Sainss juniors. “Nākamos mēnešus smagi strādāšu pie sagatavošanās, lai jau pirmajos testos Heresā būtu gatavs sēsties mašīnā.”

Sainss juniors par “Formula Renault 3.5” čempionu kļuvis savā otrajā sezonā šajā čempionātā, turklāt šī viņam bija pirmā pilnā sezona. Pirms tam jaunais autosportists startējis arī GP3, Eiropas F3, Lielbritānijas F3 un citos mazo formulu seriālos. Savukārt pirmo sezonu formulu sacīkstēs viņš aizvadīja tikai 2010. gadā.

Makss Verstapens, kurš pie līguma ar “Toro Rosso” tika jau pirms kāda laika, ir kādreizējā “Grand Prix” braucēja Josa Verstapena atvase. Debitējot F1, Verstapenam būs tikai 17 gadi un viņš tādā veidā kļūs par visu laiku jaunāko braucēju šajā čempionātā.

1 KOMENTĀRS

  1. pilnībā saprotama rīcība no Red Bull kompānijas puses, Verņē jau pietiekami ilgi bija komandā bet neko vērā ņemamu nedemonstrēja, redzēsim vai šim spānim izdosies kļūt par nākamo Alonso vai būs tāda pati viduvējība kā savulaik tas Alguersuari