VLN izturības seriāla ietvaros šodien traģiski beigušās sezonas atklāšanas sacīkstes Nirburgringā, Nordšleifes trasē, kur pēc Jana Mardenboro avārijas, viņa vadītā “Nissan GT-R” mašīna ielidoja skatītājos. Bojā gāja viens skatītājs, kā arī vairāki tikuši hospitalizēti.

Mardenboro autosportista karjerai pievērsās salīdzinoši vēlu, pateicoties lieliskam sniegumam videospēlēs. 2011. gadā pēc uzvaras “Nissan” atbalstītajā GT Academy, Mardenboro progresēja, piedaloties britu GT čempionātā, kā arī 2013. gadā aizvadīja sacīkstēm piesātinātu sezonu (piedalījās 61 sacīkstēs), startējot Eiropas F3 čempionātā, Britu F3, kā arī sāka pievērsties izturības sacīkstēm. Britu braucējam pat izdevās izcīnīt 9. vietu Lemānas 24 stundu sacīkstēs. Pērn panākums tika atkārtots, kā arī iegūta 9. vieta GP3 čempionātā ar 1 uzvaru Hokenheimā.

Mardenboro nenovaldīja mašīnu Flugplatz līkumā, pārlidoja pāri barjerām un piezemējās skatītājiem paredzētajā apgabalā. Viens skatītājs mira uz vietas, taču vairāki guvuši savainojumus un tikuši hospitalizēti. Sacīkstes nekavējoties tika apturētas un netika atsāktas.

“Nissan” izplatījuši oficiālu ziņojumu presei: “Šodienas notikumi ir ļoti traģiski. Mēs visi esam šokā par notikušo. Izsakam līdzjūtību visiem cietušajiem un viņu tuviniekiem.”

Pats Jans Mardenboro notikumā nav cietis.

1 KOMENTĀRS

  1. Man šķiet, ka tas ir tas pats ‘tramplīns’ un līkums, kur savulaik ar F2 tikpat efektīgi avarēja Manfrēds Vinkelhoks, tikai toreiz visiem paveicās. Tas negadījums pat bija ietverts kādreiz tik populārās Yello dziesmas “The Race” videoklipā.