Šajā nedēļas nogalē tiks aizvadīts sezonas 3. posms, kas norisināsies Šanhajas trasē. Malaizijā negaidīti triumfēja “Ferrari” pārstāvis Sebastians Fetels, atgriežot komandu cīņā par augstvērtīgiem rezultātiem pēc neveiksmēm pērn. Tomēr atkārtot panākumu būs sarežģīti, jo konkurenti savām mašīnām sagatavojuši dažādus uzlabojumus.

Ēriks Buljē paziņojis, ka “McLaren” komanda necer uz strauju progresu Ķīnā un Bahreinā. Lai gan ne Batonam, ne Alonso neizdevās sasniegt finiša līniju sacīkstēs Malaizijā, tomēr bija vērojams progress salīdzinājumā ar Austrālijas lielo balvu, kurā “McLaren” braucēji bija pārliecinoši lēnākie. Neraugoties uz neveiksmēm, noskaņojums komandas iekšienē ir optimistisks, tomēr nopietnāki uzlabojumi tiek gaidīti līdz ar došanos uz Eiropas posmiem. Buljē uzsver, ka nevar gaidīt lineāru atstatuma samazināšanos, kā arī jāstrādā pie mašīnas izturības. Neraugoties uz šiem izteikumiem, “McLaren” strādā pie šasijas un dzinēja uzlabojumiem, kurus izmantos jau šonedēļ Ķīnas GP izcīņā.

“Williams” komandas pārstāvji atzinuši, ka šobrīd tiek strādāts pie vairākiem uzlabojumiem, kuriem vajadzētu palīdzēt samazināt “Mercedes” un “Ferrari” pārsvaru. Robs Smedlijs atzīst, ka apstākļi Ķīnā ieverojami atšķiras no Malaizijas – gaisa un trases temperatūra būs ievērojami zemāka, kā arī Šanhajas trase būs ļoti prasīga pret riepām, it īpaši, priekšējo kreiso. “Šanhajas trase ir ļoti līdzīga Barselonai, kur mums izdevās iegūt ļoti daudz datu par mašīnas darbību, kas palīdzēs tikt skaidrībā ar regulējumiem.” Smedlijs uzsver, ka trasē ir daudz apdzīšanas iespēju, turklāt garā taisne ir lieliski piemērota “Williams” komandai, kas šogad jau paguvusi atzīmēties maksimālā ātruma topā.

Tikmēr  konstruktoru kausa līderi “Mercedes” sola uzlabojumus aerodinamikā, kā arī riepu izturībā. “Kā jau pēc katrām sacīkstēm, arī pēc Sepangas esam rūpīgi izanalizējuši sfēras, kurās būtu iespējams attīstīties. Mūsu vājība bija riepu izturība ilgtermiņā. Protams, Malaizijā tas redzams izteiktāk kā citās trasēs, tomēr mums jākoncentrējas, lai mašīna strādātu lieliski visās trasēs jebkādos apstākļos,” komentē Padijs Lovs, atzīstot, ka cīņa par titulu šobrīd ir ļoti saspringta, tādēļ jācenšas izmantot, katra iespēja attīstīties.

1 KOMENTĀRS

  1. Kimsters Šanhajā sakot, ka viss būs kedā:

    “This is a different track but so far the car has been working well in all kind of conditions in every place and so I don’t see reasons why it should be different here”

    Let’s Wait and See 😉