Pēc ilgstošas pauzes beidzot parādījusies jaunākā informācija par pirms vairāk kā pusgada Japānas GP avārijā cietušo franču autobraucēju Žilu Bjanki. Viņa tēvs Filips Bjanki atklājis, ka Žila stāvoklis pēdējo mēnešu laikā nav ievērojami mainījies.

“Vienīgais ko šobrīd varu pateikt ir tas, ka Žils cīnās visiem spēkiem, gluži kā tas bijis gan līdz liktenīgajai avārijai, gan pēc tās. Katra diena Žilam ir maratons. No medicīniskā skatu punkta viņa stāvoklis ir stabils. Žilam nav nekādu fizisku problēmu. Visi orgāni strādā patstāvīgi, taču viņš joprojām atrodas komā,” komentē Filips Bjanki. “No neiroloģiskā aspekta šobrīd neko daudz darīt nav iespējams. Galvenais ir likt viņam sajust, ka esam tepat, tādēļ cenšamies viņu apciemot katru dienu.”

“F1LV

“Kā zināms, tad šāda veida situācijās atlabšanas process ir ļoti lēns,” turpina Bjanki. “Ik pa laikam, esot viņam blakus, ir redzams, ka kaut kas tomēr notiek. Dažkārt ‘aktīvajās’ dienās ir redzams, ka viņa rokas notrīc. Vai tie ir refleksi vai kas cits pagaidām grūti teikt. Galvenais, ka viņu uzrauga lieliski speciālisti, kas dara visu, lai palīdzētu Žilam.”

Filips Bjanki arī atzinis, ka šāda veida negadījums šokē vēl vairāk kā nāve, jo neziņa un sāpes jāizjūt katru dienu. “Visiem, kas domā par viņu vēlos pateikties un apsolu, ka turpināsim informēt, kad saņemsim nākamos jaunumus, neatkarīgi no tā, vai tie būs labi vai slikti.”