Lamborghini Blancpain Super Trofeo čempionātā Moncas trasē debiju piedzīvojis latviešu autosportists Haralds Šlēgelmilhs, kurš “Artline Team” sastāvā mašīnu dalīja ar krievu braucēju Mihailu Stepanovu. Kvalifikācijas braucienos izdevās iegūt attiecīgi 10. un 23. starta pozīciju. Diemžēl pirmajās sacīkstēs tehnisku problēmu dēļ piedalīties nesanacā. Tomēr svētdienas posmā pēc pirmajām 25 minūtēm Stepanovam bija izdevies 29 braucēju konkurencē pakāpties līdz 18. vietai, savukārt Šlēgelmilhs apdzina vēl sešus konkurentus. Nākamais posms notiks 22. un 23. maijā Silverstounā.

Džeimss Hinčklifs izcīnījis uzvaru IndyCar čempionāta sezonas otrajā posmā Luiziānā, kur sacīkstes notika pirmo reizi. Nokrišņi parūpējās par daudzām sadursmēm, kā rezultātā atmaksājās Hinčklifa taktika boksos doties tikai reizi (13. aplī), jo neskaitāmie dzelteno karogu periodi ļāva Hinčklifam sataupīt degvielu un riepas līdz sacīkstes beigām, kuras laika limita dēļ tika apturētas pēc 47 no 75 apļiem. Otro vietu izcīnīja Elio Kastronevess no “Penske” komandas, bet trešais finišēja Hinčklifa komandas biedrs “Schmidt Peterson Motorsports” komandā Džeimss Džeikss. Jāatzīmē arī Simonas de Silvestro veikums, kura palika uzreiz aiz goda pjedestāla. Kopvērtējumā pirmo vietu ar 84 punktiem saglabā Montoija, kurš Luiziānā palika piektais. Otrais ar 74 punktiem ir Kastronevess, bet trešais ar 70 punktiem ir pagājušā gada čempions Vils Pauerss. Nākamais posms 19. aprīlī Longbīčā.

“F1LV

Atklāta 2015. gada Pasaules izturības sacīkšu čempionāta WEC sezona. Pirmajā posmā Silverstounā uzvaras laurus plūca “Audi” komanda ar Andrē Lotereru, Marselu Fasleru un Benuā Trelujē sastāvā, neraugoties uz to, ka komandai pēdējo 15 minūšu laikā divreiz nācās doties boksos (degvielas uzpildīšana un sods par apdzīšanu ārpus trases robežām). Nepilnas 5 sekundes atpalika “Porsche” komanda (Dimā, Janī, Lībs), bet trešie palika “Toyota” (Deividsons, Buemi, Nakadžima). Pole position ieguvēji “Porsche” (Vēbers, Hārtlijs, Bernārs) atradās sacīkšu vadībā pēc pusotras stundas, taču pārnesumu kārbas defekta dēļ nācās izstāties. LMP2 klasē uzvarēja “Ligier-Nissan” komanda (Bērds, Rusinovs, Kanals), Bruni un Vīlandera “Ferrari” bija labākie GTE Pro klasē, bet GTE Am triumfēja “Aston Martin” komanda (M. Lauda, Lamī, Lana). Otrais posms 2. maijā norisināsies Spā trasē, kur visticamāk, “Porsche” sastāvā varēs vērot arī Niko Hilkenbergu.

1 KOMENTĀRS