Fromula 1 ir drošāka nekā jebkad iepriekš tā ir bijusi, tomēr bīstamības moments šajā sporta veidā saglabāsies vienmēr, paziņoja Bernijs Eklstons pēc tam, kad nedēļas nogalē tika izplatīta informācija par Žila Bjanki pāragro nāvi.

Ja mūsdienās varētu izvēlēties kādā sporta veidā labāk avarēt, tad jūs izvēlētos Formulu 1, jo šeit tas ir visdrošāk,” Eklstons paziņoja intervijā britu BBC radio. “Tas, kas notika ar Žilu bija ļoti, ļoti, ļoti liela neveiksme. Protams, sporta veids ir bīstams: kopā ir ap 20 sacīkstes sezonā un paskatieties, cik daudz ir avārijas gada laikā. Taču mēs daram visu iespējamo, lai nodrošinātu pilota drošību. Mēs esam darījuši visu iespējamo, lai gadījumos, kad Formula 1 mašīna izslīd no trases, tā ietriektos drošās barjerās. Tam traktoram tur nekad nebija jābūt un nebūtu starpības vai tajā traktorā jūs ietriektos ar F1 mašīnai vai ielas mašīnu. Pat ietriecoties ar tanku būtu problēmas. Šādos brīžos mums visiem tas ir brutāls atgādinājums, cik šis sporta vieds ir bīstams.

“F1LV

Tostarp bijušais “Ferrari” prezidents un Formula 1 komandas vadītājs Luka di Montidzemolo atzina, ka Žils Bjanki bija “Ferrari” komandas nākotne. Pēc Montidzemolo domām, tieši Žilam Bjanki nākotnē bija tas uzdevums nomainīt Kimi Raikonenu. Bjanki kļuva par pirmo biedru “Ferrari pilotu Akadēmijā”, kad pievienojās jaunizveidotai ‘klasei’ 2009.gadā.

Žils Bjanki bija viens no mums,” paziņoja Montidzemolo. “Viņš piederēja “Ferrari” ģimenei un mēs viņu izvēlējāmies mūsu nākotnei – laikam, kad noslēgtos mūsu sadarbība ar Raikonenu. Viņš bija neatkārtojams puisis – rezervēts, ātrs un ļoti uzticīgs “Ferrari”. Viņu gaidīja spoža nākotne Formulā 1.

Foto: Aldis Putniņš
Foto: Aldis Putniņš