F1 čempionāts ir pārcēlies no Eiropas uz Āziju, un šajā nedēļas nogalē tiks aizvadītas nakts sacīkstes Singapūras ielās, kur līdz šim aizvadītas 7 Grand Prix izcīņas, turklāt katrā no tām vismaz reizi sacīkšu laikā ir izmantota drošības mašīna. Vai šī reize kļūs par izņēmumu? Atbildi varēs noskaidrot svētdien pl. 15.00 pēc Latvijas laika.

Līdz šim Singapūras GP saimniekojuši 3 braucēji – Sebastians Fetels te izcīnījs 3 uzvaras pēc kārtas, līdz pērn viņu no troņa gāza Luiss Hamiltons, kurš Singapūrā tika pie panākuma arī 2009. gadā. 2 uzvaras arī Fernando Alonso, tiesa gan, 2008. gadā tā tika iegūta pēc Nelsona Pikē Jr. apzināti izraisītās avārijas. Spāņu braucējs Marina Bay trasē ne reizi nav finišējis zemāk par 4. vietu, taču šogad par šādas raudzes panākumiem diez vai sapņo pat kvēlākie Alonso atbalstītāji.

Neraugoties uz garajām un notikumu pilnajām Singapūras GP izcīņām, pole position ieguvējs šai trasē var justies diezgan droši – 5 no 7 sacīkstēm uzvarētas no pirmās starta pozīcijas. Vienīgie izņēmumi – 2012. gadā Hamiltons pēc uzvaras kvalifikācijā izstājās pārnesumu kārbas dēļ, bet bēdīgi slavenajā 2008. gadā Alonso uzvarēja no 15. pozīcijas.

Īpaši nozīmīga šī nedēļas nogale gaidāma čempionāta līdera Luisa Hamiltona atbalstītājiem – britu braucējs aizvada 161. Grand Prix izcīņu F1, tādējādi panākot savu bērnības elku Airtonu Sennu. Ja Hamiltons uzvarēs, tad viņš panāks Sennu arī šai rādītājā ar 41 uzvaru. Savukārt triumfs kvalifikācijā ļautu Hamiltonam atkārtot Sennam piederošo rekordu – 8 pole position pēc kārtas.

UBS_Sin_2015

http://www.accuweather.com/en/sg/singapore/300597/weekend-weather/300597 Šajā nedēļas nogalē iespējami arī nokrišņi, kas vēl vairāk varētu sarežģīt komandu stratēģijas izvēli svētdien.

Par sacīkšu galveno favorītu, protams, uzskatāms Luiss Hamiltons, tomēr apņēmības pilns pierādīt pretējo ir Hamiltona komandas biedrs Niko Rosbergs, kā arī “Ferrari”, “Williams” un “Red Bull” braucēji. Vērts pasekot līdzi arī “Manor” braucējam Aleksandram Rosi, kurš šonedēļ aizvadīs savu debijas posmu. Savas prognozes varat iesniegt F1.LV prognožu līgā, kur arī varat iepazīties arī ar vairāku ekspertu minējumiem.

Singapūras GP norises programma
1. treniņbraucieni Piektdien pl. 13:00
2. treniņbraucieni Piektdien pl. 16:30
3. treniņbraucieni Sestdien pl. 13:00
Kvalifikācija Sestdien pl. 16:00
Sacīkstes Svētdien pl. 15:00