“Manor” komanda trešdien paziņoja, ka amerikāņu GP2 braucējs Aleksandrs Rosi savu debiju F1 piedzīvos šīs nedēļas Singapūras GP. Rosi ar “Manor” vienību ir noslēdzis līgumu, kas viņam garantēs piedalīšanos piecos no atlikušajiem septiņiem šīs sezonas posmiem.

“Mēs esam sajūsmā, ka varējām noslēgt līgumu ar Aleksandru,” stāsta komandas boss Džons Būts. “Viņš tiek uzskatīts par braucēju, kuram ir iespējas lieliskai F1 karjerai, un viņa GP2 sniegums apstiprina viņa potenciālu.”

Rosi aizstās Roberto Meri Singapūrā, Japānā, ASV, Meksikā un Brazīlijā, taču dēļ F1 kalendāra pārklāšanos ar GP2 posmiem, kur viņš teorētiski cīnās par čempiona titulu, viņš izlaidīs Krievijas un Abu Dabi GP posmus. Tajās sacīkstēs “Manor” sastāvā turpinās strādāt Meri.

Rosi gan šī nebūs pirmā reize pie pirmās formulas stūres, jo iepriekšējos gados viņš ir piedalījies vairākās piektdienu treniņu sesijās, “Marussia” un “Caterham” komandu sastāvā.

Būts arī piemin, ka būs lieliski F1 atkal redzēt amerikāņu pilotu: “Tās ir lieliskas ziņas šim sportam, ka mums atkal būs amerikāņu braucējs, vēl pie tam pirms oktobrī gaidāmā ASV GP un vēl divām sacīkstēm Dienvidamerikā, Meksikā un Brazīlijā.”

“Manor” komanda vēl nav izlēmusi par savu sastāvu nākamai, 2016. gada sezonai, taču Būts saka, ka viņi turpinās meklēt labākos variantus.

Formulā 1 amerikāņu braucēji nav startējuši kopš 2007. gada, kad šo čempionātu pameta Skots Spīds. Viņš startēja “Toro Rosso” komandā, aizvadot nepilnas divas sezonas, un negūstot nevienu punktu.