2016. gada F1 pirmssezonas testi
Vieta No Līdz
Barselona 22. februāris 25. februāris
Barselona 1. marts 4. marts

“Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners paziņojis, ka viņa vadītajai komandai varētu nākties izlaist pirmos testus februārī, ja neizdosies tuvāko divu nedēļu laikā rast risinājumu problēmai ar dzinējiem. Pagaidām ticamākais variants šķiet “Renault” ražotie dzinēji bez nosaukuma, tomēr oficiālu paziņojumu vēl nav. Horners arī uzsver, ka nenožēlo sadarbības pārtraukšanu ar “Renault”, neraugoties uz to, ka sadarbība atnesa komandai 4 konstruktoru titulus.

Tikmēr apstiprināts, ka komandas jaunākais braucējs Daņila Kvjats startēs “Red Bull” sastāvā arī nākamajā sezonā, kas nozīmē, ka sastāvs paliks nemainīgs, jo Danielam Rikjardo jau ir līgums uz nākamajām 2 sezonām. Divus posmus pirms sezonas beigām Kvjats ar 88 punktiem ieņem 7. vietu kopvērtējumā – tieši virs Rikjardo, kurš jau paguvis paziņot, ka nākamsezon plāno izmēģināt spēkus NASCAR, ja “Red Bull” tomēr nolemj pamest čempionātu.

2015. gada RoC dalībnieku sastāvs
Daniels Rikjardo Alekss Bankombs
Miks Dūens Toms Kristensens
Felipe Masa Peters Solbergs
Nelsons Pikē Jr. Džeisons Pleito
Romēns Grožāns Deivids Kulthārds
Sebastians Fetels Sūzija Volfa
Niko Hilkenbergs Horhe Lorenco
Džensons Batons Raians Hanters-Rejs

2009. gada pasaules čempions Džensons Batons 20. un 21. novembrī piedalīsies čempionu sacīkstēs, kas jau tradicionāli sezonas beigās pulcē ātrākos autosportistus pasaulē. Šoreiz sacensības pirmo reizi kopš 2008. gada notiks Londonā. Līdz šim Batons RoC piedalījies 4 reizes. Pagājušogad sacensībās uzvarēja Deivids Kulthārds, bet nāciju kausu ieguva Pītera Solberga un Toma Kristensena pārstāvētā Ziemeļu komanda (Nordic). Visi šie braucēji apstiprinājuši savu dalību arī šogad. Latvijas līdzjutējiem sacīkstes tiešraidē būs iespējams vērot “Eurosport” kanālā.

1 KOMENTĀRS

  1. Nu NASCAR ir diezgan glupa izvēle F1 pilotam, labāk tad kādi krutākie salonauto vai IndyCar. Piem. HPMontoyas pavadītās sezonas Nascarā savādāk kā par aplauzienu nenosaukt, a kā atgriezās “pie saknēm” tā uzreiz Indy500 uzvara un ja nebūtu glupā punktu skaitīšanas sistēma, tad arī moš būtu čempis. Bet nu gan jau tie Buļļi brauks un nekur neliksies. 🙂